סאנסטון – אבן השמש Sunstone

מראה: הצבע הוא כתום בהיר עד כהה או אדום משולב בחום, לעיתים עם תכלילים לבנים. כשמזיזים אותה מול האור ניתן לראות בה הבזקים ונצנוצים ניאוניים. אבן עתיקה למדי ולא מאד נפוצה.  היא אינה מאד יקרה, אבל גם אינה מהזולות. לעיתים מופיעה בטבע באיכות גבוהה מאד וניתן לראות תכשיטים מרהיבים משובצי באבני סאנסטון. במסחר מכנים אותה לעיתים “אוונטורין פלדספאר” על שם דמיונה בגרסתה הגולמית לאוונטורין הגולמית ממשפחת הקוורץ.

מידע גימולוגי: שייכת לקבוצת ה”פלדספאר” (פצלת השדה). הנוסחה הכימית: Na0.8Ca0.2Al1.2Si2.8O8 שילוב של: חמצן, נתרן, קלציום, אלומיניום וסיליקה. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הוא טריקליני/תלת-שיפועי, כלומר: שלושה צירים שונים באורך זה מזה הנמצאים בזוויות שונות זה לזה. היא אטומה ברובה ויש בה שקיפות חלקית. הקשיות בדרגה 6.5 עד 7 בסולם של 1-10 והמשקל הסגולי הממוצע 2.69 גרם לסמ”ק. המרבצים הגדולים ביותר שלה התגלו עד כה בהודו, סקנדינביה, קנדה, רוסיה וארה”ב.

חיקויים: יש לסאנסטון אבן-אחות הנקראת סטארסטון (אבן-הכוכבים) שצבעה כחול-חום-שחור עמוק והיא מייצגת את אור-הכוכבים. הן עובדות כל אחת בנפרד על תחומים המשלימים זה את זה. לסאנסטון ולסטארסטון יש גרסאות מעבדה  הנקראות “גולדסטון”: אדומה וכחולה. הגולדסטון נחשבת לאבן מעבדה בעלת נוכחות אנרגטית משמעותית יחסית לאבני מעבדה אחרות שכוחן בעיקר ביופיין.

שימוש  אנרגטי כללי: יש המכנים אותה “אבן המנהיגות”.משמשת מעין טרנספורמטור או פילטר דרכו יכול אור השמש להכנס למערכת האנושית בצורה בה היא יכולה להכילו מבלי להנזק. מסייעת להביא אנרגיה של אור למערכת האנושית במקומות בהן היא חסרה. בהיבט הטיפולי ניתן להניחה על כל צ’קרה שאינה נקייה ומאוזנת והיא תנקה ותטען אותה מחדש באנרגיה חיובית.

שימוש רוחני: בשימוש בה עשויה להזרים למודעות של המשתמש הנחיות מדויקות באילו צעדים לנקוט על-מנת  ליישם את הנתיב הרוחני שלו  בהווה.

היבט רגשי-נפשי: האור שהיא מקרינה עוזר לסילוק פחדים וחרדות שונים, ולפוגג דכדוך, לחץ ומתח. היא מקרינה חום ורוך המסוגלים להקל ולרכך את הדחיסות של טראומות מודחקות. זה עשוי לתת הקלה אמיתית ומיידית לאדם הסובל מתוצאותיהן של חסימות אלו.

היבט מנטלי: מצוינת לאנשים בתפקידי מנהיגות, ניהול, והובלת אחרים בכל תחומי החיים: מפקדים בצבא, מנהיגי מדינות וערים, אנשים שמובילים יוזמות חברתיות ובעלי תפקידי ניהול למיניהם. שימוש בה מחזק את התכונות הדרושות למנהיג: חמלה, חשיבה בגדול, הכלה, לקיחת אחריות, עוצמה, נתינת דוגמא והשראה לאחרים. מצוינת לאנשים שבגלל חוסר משמעת-עצמית לא מסוגלים לממש את החלומות והחזון שלהם. מומלצת לאחיזה על ידי אנשי עסקים שעושים תהליכי מודעות-עצמית, מאחר ויש בכוחה לחדור לתוך הסוגיה העסקית ולחשוף עבור המחזיק אותה את האנרגיות הלא-נקיות אותן עשוי להקרין הצד השני.

שימוש פיזי: מאזנת את איזור הקיבה.ניתן להשתמש בה במקרים של כיב-קיבה (אולקוס) בשתיית תמצית ממנה או בהנחה מעל המקום. טובה לשימוש בבעיות שונות בסחוסים ופופולרית מאד בקרב ספורטאים ורקדנים. נותנת חיזוק אנרגטי לכוח החיים ולגוף הפיזי.