נחושת Copper

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור, מראה ומידע כללי: אחת המתכות הטבעיות העתיקות הידועות לאדם. צבעה המקורי אדמדם והיא בעלת יכולת הולכת חשמל גבוהה יחסית. משתמשים בה בהרחבה בתעשייה, בעיקר בתחומים של חשמל ואלקטרוניקה. פרט לכך יוצרים ממנה ידיות ופרזולים,  מנועים, מגנטים, מעגלים מודפסים וחלקים פנימיים למחשבים, מטבעות כסף (money), כלי בישול ונגינה ועוד… יש הרבה תגליות היסטוריות שמעידות על כך שהאדם עשה בה שימוש בכלים, קישוטים ותכשיטים כבר לפני 10,000 שנה. קיימת בנוסחאות הכימיות של קריסטלים שונים כמו: מלאכיט ושותפותיה, קאלקו-פיריט, קריסוקולה וטורקיז. כשמוסיפים אותה לזהב מתקבל הזהב בעל הגוון האדמדם.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: Cu  בלועזית נקראת “קופר” Copper. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הוא קובי. הקשיות נעה בין 2.5 ל-3 בסולם של 1-10 כתוצאה מפגעי מזג אוויר ותהליכים כימיים שונים שנעשים במעבדה או קורים בטבע היא מתחמצנת ומשנה את צבעה מאדמדם לירוק מלוכלך. איכות הליטוש והאלסטיות שלה גבוהים למדי, מה שמאפשר שימוש כחוטים, ריקועים, שפופרות וכו’. המשקל הסגולי הממוצע של הנחושת: 8.94 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: האנרגיה שלה מתגברת, ולכן היא לא תתאים לכל אחד ולכל מצב. טובה למצבי דלדול אנרגטי ובעיות אין-אונות או פריון. במידה ועונדים תכשיט מנחושת לצורך תגבור אנרגטי כדאי לשבץ בה קריסטלים מתגברים כמו: גרנט, רובי וקרנליאן,  טובה למטפלים לסוגיהם, בעיקר כאלה שעוסקים בטיפולים אלטרנטיביים בעלי היבט פיזי. מתאימה לעוסקים ביחסי-אנוש כמו פוליטיקאים, דיפלומטים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומגשרים.

היבט נפשי-רגשי: מחזקת את היכולת לראות דברים בצורה אופטימית ולהתחבר לחצי הכוס המלאה. מסייעת להפתחות רגשית וקבלה והכלה של הזולת.

היבט רוחני: מעוררת ומחזקת את האינטואיציה. מצוינת לחיבור בין האנרגיה של המטופל והקריסטלים המונחים עליו במערך.

היבט נפשי-מנטלי:  מסירה חסמים במודעות שנובעים מתבניות חשיבה שהתקבעו, למשל: שמרנות שנובעת מהחינוך בבית הגידול או מסגרות החינוך. ומכת ומגבירה את ההערכה העצמית. טובה ליחסים בינאישיים ולשיפור התקשורת עם הזולת. מתחברת לשפע ולהצלחה. טובה לחיזוק המוטיבציה ומצוינת לאנשים הנוטים להיות עצלים ופסיביים, כאלה שרואים את החיים עוברים לידם, אך רוצים לעשות משהו בנידון. לצורך עבודה על השפע יתאים תכשיט שבו סיטרין או רובי משובצות בנחושת.

היבט פיזי: מבחינה אנרגטית היא ניטרלית למדי, מאזנת באופן כללי את האנרגיה בגוף הפיזי. טובה לאיזון חילוף החומרים ולניקוי הגוף מרעלים. עוזרת לגוף לעשות שימוש טוב יותר בחמצן.