נומייט – Nuummite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: נחשבת לאחד הקריסטלים הוותיקים הידועים לאדם. מעריכים את גילה בסביבות 3 ביליון (מיליארד) שנים. נוצרה כתוצאה מהתפרצויות וולקנית. רקע שחור-חום ואפור כהה, עם נצנוצים סגולים, כחולים, ירקרקים ואפילו אדמדמים. נוצרה מהחום של מעמקי האדמה ומכילה בתוכה אנרגיה המשלבת מספר אלמנטים: צבע שחור עמוק ואפל, סערה שמיימית ומים עמוקים.  שזורים לאורכה פסים מבריקים וכסופים, לעיתים זהובים. נקראת על שם האיזור ההררי המרוחק נווק Nuuk באי גרינלנד שם התגלתה לראשונה בשנת 1982. מרבצים שלה נמצאו גם בצפון אמריקה, אך אבני הנומייט המתאימות לעבודה אנרגטית הן כמעט תמיד אלה שמוצאן מגרינלנד.

 מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: (Mg2)(Mg5)Si8O22(OH)2 שילוב של מגנזיום, סיליקה, חמצן ומימן. הקשיות הממוצעת 6 בסולם של 1-10  המשקל הסגולי 3.3 גרם לסמ”ק וצורת ההתגבשות הקריסטלית הפנימית אורטהורומבית.

 היבט אנרגטי: אבן שמתדרת אנרגיה גברית חזקה ומהירה. יכולה להתאים לאנשים (בעיקר גברים) שיש להם סוגיה עם דמות האב בחייהם. נחשבת לאבן של קסמים ומזל  ומחזקת את האינטואיציה. מעודדת איזון בסיסי בין כל הגופים האנרגטיים. מצוינת  להגנה אנרגטית, בכל הרמות: רגשית, מחשבתית ופיזית. מקרקעת ומחברת לאדמה.

 היבט רוחני: נחשבת אבן של קוסמות, מחזקת יכולות יוצאות דופן אצל המשתמשים בה, כך שמומלץ להשתמש בה בזהירות ובכוונות נקיות, העוצמות שלה, במידה ונעשה בהן שימוש לא הולם, עלולות לגרום לתוצאות לא רצויות.

היבט רגשי-מחשבתי: מאפשרת  מסע עמוק אל תוך הנפש ועוזרת להיות ברגע: בכאן ועכשו. השימוש בה עשוי לעזור לשחרר אנרגיות תקועות של חוויות עבר ישנות. כדי לברוא מציאות נכונה יותר עבור מי שמשתמש בה.

.היבט פיזי:  מתגברת ומעצימה יכולות טכניות של המשתמש בה. נפלאה כמתנה למי שמתחילים מקום עבודה חדש, מצוינת לנשיאה לצורך תגבור אנרגטי במהלך היום. ברגעים של עייפות, אפשר לאחוז אותה ביד או להצמידה לעין השלישית. בהיותה מתגברת היא כמובן אינה מומלצת לחולי סרטן. טובה כאבן מקרקעת.