נבולה Nebula

תיאור ותכונות: התגלתה לראשונה במדבר במקסיקו בשנות ה-90 על ידי זוג מומחים לאבנים: רון וקרן נורנברג. המראה הוא של רקע ירוק כהה כמעט שחור ועליו כתמים מעגליים מדויקים למדי בגדלים שונים, בצבע ירוק בהיר יותר. היא עשויה להראות כמו שמים ירוקים משובצים בכוכבים בהירים, כמו עור (ירוק) של נמר או נשל של נחש ירוק. זוהי אבן וולקנית יוצאת דופן שמורכבת מארבעה מינרלים שונים. “נבולה” הוא שמה של  תופעה אסטרונומית, מה שנקרא בעברית “ערפילית” מעין עננה ענקית שלעיתים מכילה בתוכה גלקסיה שלמה. היא נחשבת לאבן “עידן-חדש” מובהקת. תהליך הליטוש שלה, המורכב יחסית, הוא ההופך אותה לאבן די יקרה.

מידע גימולוגי: למרות כל הבדיקות שנעשו לה ע”י מדענים, אין מסקנה חותכת לגבי האפיונים הכימיים שלה ולא ברור בדיוק ממה היא עשויה. המסתוריות שלה מוסיפה לקסמה הרב ולפופולריות שלה. לכן בספרים ואתרי אינטרנט העוסקים בנתונים גימולוגיים לא ניתן למצוא הגדרות מדויקות לגביה. כן ידוע שבין היתר היא מורכבת משילוב של ארבעה מינרלים שונים: קוורץ, אנורטוקלייס, רייבקייט ואאגיריין. הקשיות היא משהו בין 6 ל-7 בסולם של 1-10. בגלל המרקם המיוחד צריך מומחיות מיוחדת כדי ללטש ולהוציא לאור את יופייה, אך לאחר שהליטוש הראשוני בוצע בצורה מקצועית ניתן בנקל לגלף ולעצב אותה.

שימוש אנרגטי כללי: היא מהדהדת אנרגיה שנותנת מרץ לעשייה ומגבירה את שמחת החיים. היא אחת האבנים המתאימות ביותר לעשות עבודת ניקוי לחסימות אנרגטיות. היא פועלת בעוצמה, אך גם ברכות,  לרוב לא יתחברו אל הנבולה אנשים שאין להם את המוכנות הנפשית לעבור את התהליך שהיא מעוררת. יחד עם זאת, עבור אלו שכן מתחברים אליה היא רכה ונעימה ומשרה תחושה של נינוחות.

היבט רוחני: מתאימה לעבודה עם חלומות. עוזרת להרחיב את הערוץ הזה. כשמשתמשים בה בצורה ממוקדת לצורך החלומות מעמיקים ומתעשרים במסרים. מצוינת למטפלים בתחילת דרכם, אחיזה או ענידה שלה עוזרת להבין בצורה טובה יותר את המהלכים הבאים. מומלץ לעשות בעזרתה תהליך של מדיטציה לפני טיפול או אחריו או פשוט להניח גוש או חלוק גדול בחדר בו מתבצעים טיפולים.

שימוש מנטלי: בדיוק כפי שהנחש משיל את עורוף כשמשילים את עמדות האגו שלא משרתות יותר, מתחוללת זרימה חזקה של אנרגיה וגוברת האפשרות להתחבר לעוצמות פנימיות ולכוחות יצירתיים. היא מחדדת את ההבנה של ההמשתמש בה לגבי מהות היותו חלק מהיקום ועוזרת להתייחס לדברים לא ממקום של אגו.יכולה ללוות ולעודד באופן משמעותי תהליכי גמילה לסוגיהם, גמילה פיזית (סמים, אלכוהול, סיגריות, עודף-אכילה).

שימוש רגשי: התדר הירוק שלה חודר עמוק לתוך המימד הרגשי ועושה פעולה של הזנה אנרגטית. מתאימה לאלה שבהמשך יתנו שירות כלשהו לאנושות באמצעות הילינג או על ידי עזרה לאחרים והבאת אור, תרומה, ואהבה. מתאימה גם להתפתחות ברמה קולקטיבית ואפשר להשתמש בה כדי להביא תצורות חשיבה חדשות לקבוצות גדולות של אנשים.

שימוש פיזי: נותנת המרצה פיזית וחיזוק פיזי. עושה טיהור כללי של הגוף הפיזי ומעודדת באופן  משמעותי ניקוי מרעלים. טובה לסוגיות כלליות של עור ובעיות עור שונות כמו זיהומים, פטריות ואקזמות.