מלאכיט Malachite

מראה: הצבע הוא תמיד ירוק בהיר משולב בכהה, האבן עשויה להיות מוחלקת אוו גבשושית. מופיעות עליה תצורות מרהיבות של  ספירלות, עיניים בודדות או צפופות וקווים ישרים או מעוגלים. אחת האבנים הקדומות ביותר המוכרות לאדם. אבן יקרה יחסית, בעיקר כשהיא באיכות גבוהה. עושה חיבורים עם מינרלים נוספים כמו: מלאכיט-קריסוקולה ומלאכיט-אזורייט. בתוך חיבורים אלה תכונותיה מושפעות מהמינרלים האחרים ומשתנות.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: Cu2Co3(OH)2 תרכובת של נחושת (קופר), קובלט, וחמצן מימני. אבן אטומה וצפופה בעלת מבנה ההתגבשות פנימי מונוקליני (חד-שיפועי): שלושה צירים שאינם שווים זה לזה בזוויות קהות אחד כלפי השני. הקשיות: 3.5-4 בסולם של 1-10. מקורה בעיקר מזאיר (קונגו), אוסטרליה, רוסיה וארה”ב. בעבר היו מרבצי מלאכיט גם בישראל. משקלה הסגולי נע בין 3.25 ל-4.10 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: התדר הירוק שלה מהדהד ריפוי חזק וישיר. היא אינה משדרת אנרגיה החוצה אלא סופגת אותה וכשמצמידים אותה למקום כואב היא סופגת אליה בחוזקה את האנרגיה הקשה והצפופה. אפשר להבחין בזרימה רבה של אנרגיה בקווים, במעגלים ובצורות המופיעות עליה.

היבט רוחני: קיים מיתוס לגביה שאדם עשוי לקבל מסר לשאת אותה על גופו זה כשקרבים אליו צרה או מאורע טראומתי. רבים הסיפורים על אנשים שקיבלו מסר כזה החזיקו  אבן מלאכיט עליהם ואכן עברו מאורע קשה כלשהו (דוגמת תאונת-דרכים) שבמהלכו הם עצמם לא ניזוקו אך האבן שעליהם נשברה או התפוררה ולמעשה ספגה את האנרגיה במקום הנושא אותה.

היבט נפשי-מנטלי: מטהרת את תת-המודע, ומראה למשתמש בה באופן ישיר וחסר-פשרות מה צריך לנקות, חושפת את החסימות שבולמות את ההתפתחות הרוחנית. פעולתה בוטה, כלומר: האנרגיה שלה לא מתחשבת במוכנות של המשתמש לראות את הדברים, או ברמת ההתפתחות הפנימית שלו. ולכן היא מתאימה יותר לאנשים שעושים כבר עבודת מודעות-עצמית ומוכנים לפגוש את אשר יגיע. מדיטציה בעזרתה היא אחת השיטות הטובות ביותר לשימוש בה. עוזרת לנקות את המחסן הפנימי בו כל אחד מאיתנו אוגר טראומות וחוויות קשות איתן לא התמודד, אצל רובנו החסימות האלה מרוכזות באיזור הסולר-פלקסוס (גובה הסרעפת).

היבט פיזי: בשל יכולת השאיבה שלה ניתן להשתמש בה כדי למשוך החוצה אנרגיה שלילית ממקומות כואבים בגוף. מומלץ לא להשתמש בה על איזורים ריריים או במצב של שטפי דם. מצמידים אותה פיזית למקום הכואב ויש לקחת בחשבון שמאחר והיא בוטה וחזקה, עלול להיות מצב בו הכאב יגבר לפני שיתחיל להחלש.

הערה חשובה: מאחר והיא אבן סופגת עם קשיות נמוכה, חשוב להמנע מלנקותה במלח, הן בגלל שהיא תספוג אותו ותשחיר, והן בגלל שהיא עשויה להשרט. את המלאכיט מנקים רק במים זורמים, קטורת או מרווה בוערות והנחה על מושבת קריסטל-קוורץ. אפשר גם שיטות אחרות כל עוד אינן כרוכות בשימוש במלח. עובדה זו נכונה הן לגבי המלאכיט והן לגבי כל האבנים המכילות אותה.