מלאכיט-קריסוקולה Malachite-Chrysocolla

מראה: נוצרת כשמלאכיט מתערבבת עם קריסוקולה, חיבור זה יוצר מינרל חדש ושילוב אנרגטי מעניין: מכילה מספר צבעים: טורקיז, כחול, ירוק וחום, שהיחס ביניהם תלוי בהרכב המדויק של החומרים ממנו נוצרה. לעיתים הכחול הוא הדומיננטי, לעיתים הירוק ולעיתים החום. אבן יפהפיה שכשמלטשים אותה נראית כדגם מוקטן של כדור-הארץ כשהצבעים השונים נותנים ייצוג לאדמה, הים והצמחייה. אבן-אילת שניתן היה למצוא בעבר במכרות באיזור תמנע בדרום מדינת ישראל היא סוג של מלאכיט-קריסוקולה שיש בה כמות רבה יחסית של אלומיניום.

מידע גימולוגי: מאחר וזוהי תערובת של שתי אבנים, לא ניתן לתת נוסחה כימית מדויקת, העובדה שבשתי האבנים המקוריות היחסים בין המינרלים מהם הן מורכבות אינם קבועים מקשה על כך. הקשיות נעה בין 2.5 עד 3 של הקריסוקולה ל-3.5 עד 4 של המלאכיט. זוהי אבן בעלת נטייה להשבר ולהתפורר בקלות. היא תמיד אטומה, ומשקלה הסגולי נע בין 3 ל-3.5 גרם לסמ”ק. מבנה ההתגבשות הקריסטלי נובע מהמבנה האורתהורומבי המעורב בסלעי של הקריסוקולה בשילוב עם המבנה המונוקליני של המלאכיט.

שימוש אנרגטי: בחיבור מיוחד זה האנרגיה הרכה והנקבית של הקריסוקולה משלבת כוחות עם הנוכחות הגברית והחזקה של המלאכיט, כך שהאנרגיה של המלאכיט מתרככת והנוכחות של הקריסוקולה מקבלת יותר עוצמה וחדות. זהו שילוב מיוחד במינו שיוצר אבן בעלת  עוצמת ריפוי מוגברת וייחודית.ניתן להשתמש בה כשהרגשות סוערים ורוצים להגיע למצב של רגיעה ואיזון. היא מהדהדת אנרגיה של ויתור ומיזוג שיוצרים איכות חדשה לגמרי. אפשר להניחה על העין השלישית ואז היא מרגיעה את המחשבה ומנטרלת דפוסי-חשיבה שליליים וכן מחברת את האדם להוויה של שלום ורוגע. זה עשוי להביא לאיחוד בין המחשבה לגוף. מצב זה מאפשר לאדם לתקשר ביתר בהירות ורגישות.

מלאכיט קריסוקולה כסימבול: משמשת סימבול לכדור-הארץ, האנרגיה שלה מעבירה מסר של שלום, אהבה וריפוי שהפלנטה כל כך זקוקה לו. כשמניחים מלאכיט קריסוקולה על מושבה של קריסטל-קוורץ, נוצר חיבור שנותן ביטוי לשלום ואיזון עולמי, המושבה מסמלת את החברה האנושית והמלאכיט-קריסוקולה את הפלנטה.

היבט פיזי: מצוינת לכל הנושאים שקשורים למחזוריות הנשית. זוהי האבן הטובה ביותר להרגיע בצורה מהירה כאבי מחזור וביוץ. לצורך זה יש להניחה מעל הרחם והשחלות. היא מרגיעה צירי לידה וניתן לאחוז אותה ביד בזמן לידה, בו-זמנית היא מרגיעה גם ברמה הרגשית את הפחדים המלווים לעיתים את התהליך. הנחתה על איזור פיזי לא מאוזן משרה תחושה של שלווה ורוגע, ומעבירה לגוף תחושה של שלמות.