מלאכיט-אזורייט Malachite-Azurite

מראה: זהו שילוב בין שתי אבני ריפוי חשובות: האזורייט והמלאכיט שמתגבשות יחד לכדי מהות חדשה. הצבע הוא ירוק בשילוב כחול עם מעט שחור. לעיתים משתרבבים לתוכה חלקי סלע. מתגבשת בגושים גרגיריים או גבשושיים.

מידע גימולוגי: מאחר וזו תערובת של שתי אבנים, לא ניתן לציין נוסחה כימית מדויקת. המלאכיט והאזורייט דומות ברוב המאפיינים הגימולוגיים. דרגת הקשיות של שתיהן  זהה: 3.5 עד 4 בסולם של 1-10, המשקל הסגולי שלהן  בנפרד דומה, ובחיבור ביניהן המשקל הסגולי הממוצע  3.8 גרם לסמ”ק. מבנה ההתגבשות הקריסטלי של שתיהן מונוקליני. מאחר והיא גרגירית ונוטה להתפורר, יש להזהר בטיפול בה. אפשר לשטוף אותה במים, אך לא להשרותה בהם ולא לנקותה במלח. היא תמיד אטומה.

שימוש אנרגטי: למלאכיט אנרגיות חזקות ובוטות. האנרגיה של האזורייט מרגיעה ומאזנת אותה. האזורייט מגבירה ומשפרת את הראיה של המשתמש בה בכל הרבדים. כשהמלאכיט מצטרפת לאזורייט, היא מתגברת את תכונותיה. מדובר אמנם בשתי האבנים חודרניות, כל אחת בתחומה, אך דווקא בצירוף שלהן החודרנות הופכת למתונה יותר. ניתן להניחה על כל איזור חסום או גדוש והיא מפוגגת ומרגיעה מתחים במקומות אלה ומחזקת תהליך של ריפוי.

היבט רוחני: ניתן להעזר בה בעבודה על חלומות. היא מגבירה חלומות ועוזרת לזכור אותם. היא מעודדת ניקוי תת-המודע מאנרגיות שליליות ומיותרות. בעקבות עבודה איתה למטרה זו המודע עשוי להיות מוצף בזכרונות, רגשות ומחשבות שעולים על מנת להתנקות.

היבט נפשי-רגשי: מרגיעה פחדים שונים ואפילו חרדות  שמלווים מחלות פיסיות. פחדים אלה מחלישים את המערכת ויכולים לגרום למחלה להתחזק יותר. כשמשתמשים במלאכיט-אזורייט התדר הכחול מרגיע את המתח, והירוק חודר פנימה ועושה עבודת שחרור. כשהמלאכיט משתלבת עם האזורייט עבודתה עדינה מאד ואין צורך לחשוש מהבוטות שלה.

היבט מנטלי: טובה לאנשים שנוטים להיות לחוצים וכן לכאלה שחסרה להם משמעת-עצמית. היא בו-זמנית תזרים למשתמש בה אנרגיה של מרץ ועשייה ותוריד את הלחץ. אפשר לתת אותה לאנשים שנוטים לא להיות צנועים מאחר והיא עוזרת למשתמש בה להיות פחות מרוכז בעצמו וכן מפחיתה יהירות וחשיבות-עצמית מופרזת.

שימוש פיזי: יכולה להתאים לחולי סרטן (לא במקום טיפול קונבנציונלי אלא במקביל) מאחר ויש לה יכולת להשפיע על תאים פגומים ולהביא להם ריפוי. רצוי להציע אותה רק לחולי סרטן שנמצאים בדרך של מודעות או כאלה שנפתחו לדרך כזו בעקבות מחלתם. מצוינת לסימפטומים פסיכוסומטיים, כאלה שידוע בוודאות שנגרמו כתוצאה ממתחים. כשעובדים איתה צריך לקחת בחשבון שעשויה להתחיל תגובה פיזית ונפשית כלשהי כגון התפרצויות רגשיות והתנקות פיסית של הגוף.