מולדבייט-טקטייט Moldavite-Tektite

מראה: שייכת למשפחת הטקטייט, יש בה מינרלים  מקומיים בעירוב עם חומרים שמקורם חיצוני, בעיקר כתוצאה מנפילת מטאורים. המולדבייט היא המפורסמת מבין אבני הטקטייט (ר’ קישור בסוף מחיצה זו). צבעה ירוק, לרוב בגוון בקבוק שקוף-עמום בדרגות כהות שונות. לעיתים עם גוון חום או כחלחל. מופיעה בגושים או כמושבה מרהיבה. עדינה מאד. מדענים מעריכים שחומר זה חדר לכדור הארץ לפני כמה עשרות מיליוני שנים. נחשבת לאחת האבנים העתיקות הידועות לאדם ונעשה בה שימוש לתכשיטים וקישוטים כבר לפני 25,000 שנים. היא אחת האבנים היקרות ביותר, ואינה זקוקה לניקוי כמו רוב הקריסטלים.

מידע גימולוגי: כמו אבני טקטייט אחרות, זוהי זכוכית טבעית בעלת מבנה פנימי אמורפי (חסר סדר קבוע של התגבשות). מבחינה כימית דומה לאובסידיאן. התרכובת הכימית היא SiO2 צירוף של סיליקה וחמצן בתוספת כמות מזערית של אלומיניום מחומצן, הקשיות בינונית: 5.5. יש להמנע מלנקותה במלח מאחר והיא עדינה מאד. מקורה בעיקר מאירופה. שמה נגזר מהשם מולדביה, נסיכות באיזור צ’כוסלובקיה, שם התגלתה לראשונה אך יש אבנים שמקורן במזרח הרחוק.

שימוש אנרגטי: היא אחת האבנים החזקות ביותר לתהליכי התפתחות רוחנית. השפעתה על ההילה האנושית מורגשת באופן מהיר ומיידי. האנרגיות שלה לא שגרתיות ולא מתאימות לכל אחד. מבחינה אנרגטית היא אחת האבנים הבוטות ביותר הקיימות. עשויה לגרום לתופעות לוואי מיידיות כמו דפיקות לב, כאבי-ראש, עצבנות ודכדוך. אין דרך לחזות למי היא מתאימה, במקרה של המולדבייט זה ניסוי ותעייה. כשהיא מתאימה ניתן לענוד או להניח אותה על כל מקום בגוף.

היבט רוחני: יכולה לשמש בצורה נפלאה הילרים, מתקשרים ופותחים למיניהם. מחברת במהירות רבה למימדים אנרגטיים גבוהים. מתאימה לעוסקים בתקשור או ריפוי עם חוצנים. נפלאה לתקשור. יכולה לעזור ולתמוך בילדים שהם נשמות מפותחות שמגיעות לכאן בעשורים האחרונים מאז שנות השמונים. לעיתים חווים אנשים אלה בצעירותם בעיות כמו חוסר-איזון-מוחי ואף אוטיזם. במקרים כאלה ניתן לנסות לתת להם לאחוז או לענוד מולדבייט, נפלא לשלב סוג’ילייט בתהליך.

שימוש פיזי: בעקרון אינה מתאימה לריפוי פיזי, היא כן יכולה לחזק ולהעצים אנרגטית, אך בגלל העוצמות שלה חשוב מאד להקפיד לטפל בעזרתה רק באנשים שמצבם הפיזי תקין ומאוזן יחסית.

קישור למחיצה של הטקטייט