מהות הטיפול האנרגטי המשולב בשיחה

בתקופה זו של מודעות אנושית, יותר ויותר אנשים מעדיפים לבוא למטפלים המשלבים שיטות ריפוי אנרגטיות. לרוב יגיעו לטיפול כזה אנשים הנמצאים בנתיב של התפתחות אישית ומודעות עצמית. הילינג בשילוב קריסטלים הינה אחת מהשיטות האלה, אך יש שיטות רבות נוספות שעונות על התיאור. בכל מקרה, החלק השיחתי הינו מהותי וצריך להיות חלק מטיפול אנרגטי. ריפוי אנרגטי לסוגיו מאד פופולרי בימינו ורבים מעוניינים לחוותו או לעבור תהליך אך לא יודעים עליו הרבה. הוא עשוי לכלול שיטות שונות, והן גם עשויות להשתלב זו בזו. הנה מידע בנושא ותשובות על שאלות נפוצות:

מהו מהותו של טיפול זה?
לאחר שהמטופל עשה את הבחירה לקחת נתיב של מודעות ולפגוש את החסימות והמעצורים שלו, זהו התפקיד שלנו, המטפלים, ללוות אותו במסע את תוך עצמו. ריפוי אנרגטי מאפשר לחדור לתוך החסימות ולאזן את הרמות השונות של המערכת. תוך כדי התהליך, כשהמטופלים לומדים להכיר את עצמם ואת האופן בו הם מתפקדים ופועלים, זה מקל עליהם לקבל את עצמם ללא ביקורת והלקאה עצמית ולקחת אחריות על יצירת  מציאות  אחרת, שמתאימה יותר למבנה האמיתי של כל אדם.

מיהם האנשים שיבחרו בטיפול אנרגטי
הטיפול האנרגטי מתאים לאנשים מסוימים, והם בדרך כלל יגיעו לטיפול כזה וימגנטו עבור עצמם את המטפל המתאים. ישנם אנשים שבגלל מבנה האישיות שלהם יעדיפו לעשות תהליך כזה אצל פסיכולוג.

חשוב מאד לציין:
טיפול אמיתי, לא משנה מאיזה סוג, קורה רק כשהמטופל מוכן נפשית ורוצה בכך באמת. אצל אנשים שסוגרים עצמם מתוך בחירה ולא מאפשרים למטפל לעבוד איתם, הטיפול עשוי לא לעזור.  יש כאלה שסוגרים עצמם באופן מודע או לא מודע, ולעיתים אף יקרה שיילכו לטיפול כדי להגיד לסביבה ולעצמם שעשו זאת, אך לא ייאפשרו באמת לתהליכים לקרות.

איך מתבצע הטיפול האנרגטי בשילוב מודעות?
חלק בלתי נפרד מטיפול אנרגטי הוא שיחה וחלק הוא השלב החוויתי בו המטופל מתבקש לעצום עיניים ולהיות נינוח ככל האפשר. הוא שוכב באופן פסיבי וחווה את האנרגיות שעוברות אליו  באמצעות המטפל. במקרים מסוימים עשויה כל הפגישה להיות שיחתית. מצב כזה יקרה על-פי הצורך המיידי של המטופל ולעיתים גם על-פי בקשתו.

מה בעצם קורה במהלכו של הטיפול בהילינג?
הטיפול בהילינג משמעו איזון המערכת תוך שחרור חוויות-מודחקות וחסימות. הכוונה היא למטענים אנרגטיים שמסיבות שונות לא נחוו כרגש אלא אוחסנו במערכת האנושית ומפריעים לזרימתה התקינה של האנרגיה. כתוצאה מכך האדם חווה הפרעות ברמות שונות וחוסר איזון רגשי, מחשבתי ופיזי (חוסר איזון פיזי הוא למעשה המצב שאנחנו מכנים “מחלה”).  בניגוד למה שמקובל לחשוב, אותם מטענים אנרגטיים  אינם יושבים רק במוח או בגוף הפיזי אלא מפוזרים בחלקים שונים של ההילה או בצ’קרות.

שחרור חסימות רגשיות:
חסימה רגשית משתחררת דרך החוויה, וזה יתבטא בכך שיעלו זכרונות או חוויות של פחד, כעס או עצב שמקורם בעבר. חשוב מאד לעשות עיבוד מחשבתי ושיחתי לרגשות והסוגיות שעולים, כי זה מחבר את החוויה הקשה עם ההבנה ונותן משמעות לטיפול. אם המטופל מרשה לעצמו לתת מקום לרגש שמשתחרר ולחוות אותו, החסימה תיעלם והתחושה תהיה של שחרור גדול ושיפור בתפקוד ובהרגשה. ייתכן אף שייעלמו הרגלים כפייתיים שנגרמו בגלל אותה חסימה, או שאותו אדם ימצא עצמו מסוגל לתפקד בצורה שונה בתחומים שונים בחייו, להתחבר לשפע, להוציא דברים אל הפועל ולמצוא את הזוגיות והמקצוע המתאימים לו.

מדוע חשובה כל כך התמיכה של המטפל?
כשהרגש עולה, קשה מאד להיות בהבנה שהוא עולה על מנת להתנקות. המטופל עלול להמצא באופן טוטלי בתוך הרגש וזה ייראה לו כאילו הוא הולך לאיבוד, ולכן חשוב לעבור תהליכים אלה תוך תמיכה חיצונית טיפולית.

האם ישנן צורות שונות להעברת החלק החוויתי?
העברת האנרגיה מתבצעת בצורות שונות על פי יכולותיו והתמחותו המקצועית של כל מטפל. בתקופה זו שבה האנושות הופכת להיות פתוחה ומודעת יותר, אנשים רבים נפתחים לעולם מופלא זה של טיפול בהילינג עם או ללא  מגע. לכל הילר צורת הטיפול הייחודית לו. אפקט ההילינג  מחזיק מעמד בדרך כלל מספר ימים, לפעמים עד שבוע.

למרות זאת ההחלטה הסופית בידי המטופל
מטפל טוב  יודע שבעצם הוא לא “ריפא” את המטופל אלא עזר לו לרפא את עצמו. הוא מכוון את המטופל ומלווה אותו כשהוא צועד בנתיב התפתחות מסוים שהוא המתאים לו ביותר למעשה  מי שיודע הכי טוב איזה טיפול מתאים לו הוא המטופל  עצמו. תפקידו של המטפל הוא ליצור את המסגרת הטיפולית, מה שאנחנו קוראים “המרחב המוגן והמקודש” בו המטופל יכול להביא את התכנים והסוגיות הכאובים והרגישים ביותר שלו מתוך בטחון מלא שהוא מוגן, מקבל את מלוא המרחב וההכרה שהוא צריך ופרטיותו נשמרת.

מיכל ביאל-ויסלברג מעבירה טיפולי ייעוץ בשילוב קריסטלים. במקביל הנחת הקריסטלים היא משלבת שיטות ריפוי אנרגטיות כמו “וורטקסהילינג” ו”תטא-הילינג”.

למידע נוסף אתם מוזמנים לקרוא את המאמר:

“תהליכים עם קריסטלים ככלי עזר להתפתחות אישית”