מגנטייט – לאודסטון Magnetite – Lodestone

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור: בעלת טווח צבעים הנע בין שחור מתכתי וחום חיוור. מתהווה בגושים, גרגרים, אוקטהדרון (פירמידה כפולה) ולעיתים במבנים דמויי קונכייה. בתכונתה זו וכן באספקטים שונים של המראה שלה ובמהות המתכתית דומה לפיריט, בתכונותיה הגימולוגיות מזכירה את ההמטייט. מקרינה מגנטיות חזקה ומכאן שמה.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: Fe3O4 שזה שילוב של ברזל וחמצן, כשהברזל מהווה יותר מ-70% מהאבן. מזכירה בשילוב זה את ההמטייט שגם מורכבת מחומרים אלה בהרכב שונה וגם היא מתכתית. משקלה הסגולי של המגנטייט, 5.2 גרם לסמ”ק, זהה למשקל הסגולי של ההמטייט. מבנה התגבשות הוא קובי (של ההמטייט הקסהגונלי). הקשיות נעה בין 5.5 ל-6.5 בסולם של 1-10

שימוש אנרגטי: אבן מקרקעת שמעניקה איזון חזק ומיידי. מתאימה במיוחד למקרים קיצוניים בהם יש הצפה של זעם, פחד וטינה. עושה מעין “כיבוי שריפות”. עוזרת להבין את הצורך העמוק בחיבור לאדמה ובחיבור לכוחות המרפאים של הפלנטה. השילוב המענייין שהיא מביאה: קרקוע יחד עם חיבור לאנרגיה גבוהה ורוחנית חיוני לאנשים העוסקים בריפוי, הילרים, שחשוב מאד שיהיו מקורקעים ובו-זמנית מחוברים למימד גבוה ולמהות של הילינג.

שימוש רוחני: אחיזתה מקילה על היכולת להכנס למצב של מדיטציה עמוקה ולהתחבר לכוחות ריפוי. היא מצוינת למטפלים לסוגיהם בדיוק מהסיבות האלה. היא תאפשר לאדם גם למשוך אליו את הדברים בהם הוא חפץ, וגם לבסס ולייצב אותם בחייו. מדובר על דברים פיזיים וכן דברים מופשטים כמו אהבה ונושאים של רגש.

לאודסטון: סוג של מגנטייט. מתגבשת בגושים ומושבות שלעיתים נראות כמו שערות או מחטים. טווח הצבעים נע בין שחור מתכתי לגוונים שונים של אפור ועד חום צהבהב. מאופיינת בתכונת הקוטביות (המגנטייט הרגילה אינה קוטבית בדרך כלל). מרבים להשתמש בה ברפואת מגנטים. מחדדת את נושא הקוטביות לאלה שנמצאים כל הזמן “באמצע” וכתוצאה מכך אין בחייהם תזוזות ממשיות או פריצות דרך. למרות שאצל הרוב השאיפה היא להיות ממורכזים, לעיתים ההימצאות במרכז נעשית בצורה שאינה לטובתו הגבוהה של אותו אדם. הלאודסטון מתאימה למי שחשים שהם “תקועים”, מעודדת לזוז קדימה ומחזקת את המוטיבציה ותוך כדי כך את הבטחון העצמי.  מתאימה לאלה שחשים שהם “דורכים במקום” או סובלים מצורה כזו או אחרת של תלותיות. מסייעת להתחבר לכוחות פנימיים ולחוש שהם קיימים בזכות עצמם ומנתבים את חייהם במו ידיהם. מאידך, עוזרת לסובלים מעודף קוטביות, אנשים שהם תמיד קיצוניים לכאן או לכאן. מאפשרת להם לראות את המצב בו הם נמצאים כדי שיוכלו לבחור אם הם מעוניינים לשנותו.