מגנזייט/מגנסייט Magnesite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה: מתגבשת  בגושים פחוסים שמזכירים צורת  מוח אנושי או כרובית. מופיעה גם בחלוקים לבנים אטומים. המראה הגולמי הוא בדרך כלל של מרקם גבסי. על-פי רוב מופיעה בלבן, אך יכולה להופיע גם בחום, קרם, צהוב ואפור.  כמו עם ההיולייט, צובעים אותה לעיתים בטורקיז והיא אף נמכרת מדי פעם כחיקוי של טורקיז. השם של החיקוי הוא: מגנסייט-טורקניי.

מידע גימולוגי: מרכיב עיקרי בה הוא המגנזיום, הנותן לה את שמה. הנוסחה הכימית היא: (Mg(CO3 שילוב של מגנזיום, חמצן ופחמן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה, דומה לזה של הקלציט, ובדומה לקלציט גם היא מתגבשת לעיתים במבנים דמויי מעוין או מקבילית. הקשיות היא 4 בסולם של 1-10, משקלה הסגולי הממוצע 3 גרם לסמ”ק. לרוב אטומה.

היבט כללי-אנרגטי: היא אינה נדירה, אך בהחלט אינה מבין האבנים היותר נפוצות ומוכרות. מצוינת לעבודה על תכנים רגשיים יחד עם אבני לב ורודות. בגרסתה החומה והאפורה נותנת קרקוע עדין וכן “הארקה” של אנרגיה עודפת אל האדמה. יש לקחת בחשבון שכשצובעים אותה היא מאבדת את רוב כוחה האנרגטי.

היבט רוחני: מצוינת למדיטציה, עליה לתדרים גבוהים וחיזוק יכולות תקשור. בהנחתה על העין השלישית עשויה להביא לתחושה חזקה של העצמה אנרגטית.

היבט רגשי-מנטלי:  עוזרת למשתמש בה להתחבר לפוטנציאל שלו ולממשו בצורה הטובה ביותר. תומכת בעשיית שינויים בחשיבה. עוזרת לתרגם תחושות של הלב להבנה ומחשבות. מצוינת למי שרגישים מאד שכשהרגש מציף אותם חווים חוסר איזון ונוטים “ללכת לאיבוד” בסבך רגשותיהם. למעשה היא מתרגמת את הרגש למימד יותר מעשי. לאנשים נוקשים מדי מבחינה רגשית היא משמשת כאבן מרגיעה.

היבט פיזי: טובה לסוגיות של שלד, סחוסים ועצמות. עוזרת לנטרל ריחות-גוף. מצוינת לשחרור מתח בגוף הפיזי, בעיקר כשמדובר בשרירים תפוסים. מחזקת ומעצימה את זרימת האנרגיה הכללית ואת העברת החשמל בגוף הפיזי ולכן טובה למרפאים שעובדים עם ערוצי ונקודות אנרגיה, בשיאצו, רפלקסולוגיה ואקופונקטורה. עוזרת לפתוח חסימות בערוצי האנרגיה השונים וניתן לעבוד איתה ישירות על נקודות של אקופונקטורה. מרככת תופעות קדם-מחזור (PMS) וכאבי מחזור וביוץ.