לרימר (פקטולייט) Larimar

מראה: צבעה כחול בהיר עד ירקרק, לעיתים עם כתמים אדומים, תכלילים לבנים ונקודות שחורות. אבן חדשה יחסית שהתגלתה ברפובליקה הדומיניקאנית שבים-הקריבי ב-1974 על-ידי תושב המקום שקרא לה על שם בתו לריסה, כשהוא משלב את שמה עם המילה ים (בצרפתית “מר”). סוג של “פקטולייט”, מינרל שלרוב מופיע באפור ולבן. המתקשר המפורסם אדגר קייסי חזה שבעתיד תתגלה באחד מהאיים הקריביים אבן חדשה בצבעי טורקיז, שתשמש את האנושות במסע הרוחני שהיא עוברת. יש סברה שהלרימר היא האבן עליה דיבר, היא התגלתה בשנות ה-70, יותר מ-30 שנה לאחר התחזית שלו.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי שלה: (NaCa2(Si3O8)(OH: חמצן, סיליקון, קלציום, נתרן, ומימן. מבנה ההתגבשות הפנימי טריקליני (תלת-שיפועי). הקשיות 5 בסולם 1-10 והמשקל הסגולי כ-2.82 גרם לסמ”ק. חצי-שקופה עד אטומה לחלוטין, אבן יקרה ונדירה. נוצרה כתוצאה מהתפרצות וולקנית ונכון להיום ניתן למצוא מרבצים שלה רק ברפובליקה הדומיניקנית.

שימוש אנרגטי: אבן של שלווה ושלום-עולמי, מאזנת חוסר רוגע הנובע משינויים ולכן מצוינת בתקופה סוערת זו של התפתחות מואצת. מחזקת שלוות -נפש ומגבירה השראה. טובה לליווי תהליכי הגשמה עצמית. עוזרת לתקשר עם חיות ולהבין את שפתן, ומומלצת לאנשים שעובדים עם חיות: וטרינרים, זואולוגים, אנשים שעובדים בגן חיות, מתנדבים למען בעלי-חיים וכו’.

היבט רוחני: עוזרת להתחבר לתדר של שלווה, טובה באופן כללי לחזק יכולות תקשור. מתאימה מאד להילרים ומטפלים אנרגטיים. מצוינת לחיזוק התקשורת הפנימית בין המשתמש בה לעצמי הגבוה שלו. עוזרת להתחבר לאמת גבוהה ונעלה.

היבט רגשי: אבן מקררת שיכולה להרגיע כעס, תשוקה ותאווה בלתי מרוסנים. אבני לרימר שמכילות ג גוונים אדומים ושחורים מתאימות במיוחד לאנשים שבשל חולשת אופיים אינם מסוגלים להגן על עצמם מפני אנרגיות תוקפניות. יכולה לעזור לגברים ונשים כאחד להתחבר לאנרגיה הנשית שלהם. מצוינת לילדים ובני נוער רגישים שבתהליכי הגדילה וההתעצבות הפנימית חווים חוסר-איזון.

היבט מנטלי: טובה לתהליכי שחרור נדרים והבטחות שאינם רלוונטיים עוד. עוזרת לשחרר ביקורת ודעות קדומות שאינם רצויים יותר. עוזרת לדייק קשרים עם הזולת: לשחרר מהמציאות אנשים שאינם מתאימים ולמשוך את אלה שכן. מגבירה תחושת אובייקטיביות  של המשתמש לגבי עצמו.

היבט פיזי: מצוינת ללוות טיפולים אלטרנטיביים ברפואה הסינית, כמו דיקור, שיאצו ורפלקסולוגיה. ניתן להניחה על איזורים שונים בגוף בהם יש עודף אנרגטי, היא עושה איזון ומפנה את האנרגיות העודפות למקומות ששם הן נדרשות. נפלא להניחה על שרירים תפוסים, עוזרת לפוגג את המתח.