לרוויקייט Larvikite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: ממשפחת הפלדספאר דומה במראה לאבן אחרת במשפחה: לברדורייט אך פחות מוכרת ממנה, הצבע השולט בלברדורייט לרוב ירוק, בעוד שבלרוויקייט הוא אפור בהיר עד כהה. בשתי האבנים יש נצנוצים ניאוניים. מתגבשת בגושים ומחוספסים. נמצאה לראשונה באיזור לרוויק בנורבגיה, ומכאן שמה ונחשבת כאבן הלאומית של נורבגיה. במסחר מכנים אותה בשמות כמו: “גרניט עין-הציפור”, “גרניט כחולה”, “פנינת אמרלד”, “מונסטון נורבגית” ועוד… מרבים להשתמש בה בתכשיטים, סיכות ראש, כמשקלות נייר, ידיות לדלתות וכו’

מידע גימולוגי: ממשפחת הפלדספאר, אליה משתייכות גם המונסטון, הלברדורייט והאמאזונייט. הנוסחה הכימית: (Na,K(AlSi3O8 שילוב של נתרן, קלציום אלומיניום, סיליקה, חמצן ואשלגן. הקשיות נעה בין 6-6.5 בסולם של בין 1-10, המשקל הסגולי הממוצע 2.60 גרם לסמ”ק. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי טריקליני, מתגבשת לרוב בגושים, לעיתים גרגריים, מוצאה בעיקר מנורבגיה, למרות שכמויות לא משמעותיות ממנה התגלו גם במקומות אחרים בעולם.

שימוש אנרגטי: אבן של קרקוע והגנה שיחד עם זאת עוזרת לנקות ולטהר את הגופים המעודנים המרכיבים את ההילה. עוזרת למשתמש בה להתחבר לאדמה ולטבע. מחזקת חזיונות, בעיקר תמונות מן העבר המכוונות לחסימות שעדין לא השתחררו. טובה לאנשים בתחילת דרך של התפתחות רוחנית.

היבט רוחני: אחת האבנים הטובות ביותר למדיטציה. טובה לליווי תהליכי רגרסיה (חזרה אחורה) לצורך ניקוי חסימות מהעבר, כולל חזרה לגלגולים קודמים.

שימוש מנטלי: מחזקת את הגמישות הנפשית ואת היכולת להרגיש נוח במצבים חדשים, עוזרת להבין מצבים מסובכים ולפשטם כדי להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר. מגבירה בטחון הפנימי בחוכמה והאינטלקט וכן סבלנות ועמידות נפשית וטוב להשתמש בה כשחשוב לסיים פרויקט או להגיע למטרה כלשהי שדורשת תעצומות  נפשיות. עוזרת לקבל החלטות חשובות המבוססות על הגיון ותכנון. מאזנת את גלי המוח מבלי להאיט אותם, ויכולה להתאים לאנשים בעלי דיסלקציה, ליקויי למידה שונים והפרעות קשב.

שימוש פיזי: מחזקת יכולות פיזיות. ונותנת הגנה בעיקר במימד הפיזי. עקב יכולתה לאזן את הפעילות המוחית טובה גם לאנשים המתאוששים מאירוע מוחי (שבץ). מאזנת את חילוף החומרים ואת ניקוי הרעלים מהגוף. באופן עקיף מאזנת את לחץ הדם.