ליתיום-קוורץ (קריסטל-קוורץ עם ליתיום) Lithium Quartz

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: זוהי אבן קריסטל-קוורץ שמשולבת עם כמות קטנה של ליתיום. חלקיקי הליתיום צובעים את האבן בגוון עדין של לוונדר (מה שנותן אפקט סגול או וורוד) מופיעה בגושים או גנרטורים, בהם לעיתים הנוכחות של הליתיום בתוך הקוורץ מתבטאת בפאנטום (כפיל של האבן החיצונית הקיים בתוכה). גווני הצבע יכולים לנוע בין סגול עדין (דומה לאמטיסט) לוורוד עדין שעשוי להזכיר את הרוז-קוורץ ועד הגוונים החומים-אפורים עדינים של הסמוקי-קוורץ.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי שלה זהה לזה של האבנים ממשפחת הקוורץ: SiO2 כשהליתיום, המופיע בטבע כמינרל טהור שסימנו Li מופיע בכמות זעירה שאינה משפיעה על הרכב הנוסחה. מבנה ההתגבשות הקסהגונלי-משושה מרבצים שלה נמצאים במכרה מסוים בברזיל, פרט לכך נמצאה עד כה במספר מקומות בודדים בעולם.

שימוש אנרגטי: כמות הליתיום בה זעירה, אך בדומה לתרופות הומאופתיות, השפעתו מורגשת היטב. נוכחותו תורמת לאיכות המרגיעה של האבן. הקריסטל-קוורץ היא אבן מלאת אור ומתגברת. כשהיא מכילה את הליתיום, הידוע כחומר מרגיע שמשולב בתרופות הרגעה שונות היא אבן מרגיעה. האנרגיה שלה פועלת חזק ומהר. אפשר ורצוי לישון איתה מתחת לכרית.

היבט רוחני: טוב לשלב אותה בתהליכי שחזור גלגולים וחזרה לחיים קודמים, יכולה להרגיע במקרה של חיבור לחוויות לא פשוטות מחיים קודמים.

שימוש נפשי: מגבירה בעדינות את ההרמוניה בין אדם לזולתו. מצוינת למדיטציה של רוגע ושלווה ועוזרת לעלות למימדים גבוהים. השימוש בה לא מנתק את המשתמש מ”כאן ועכשו” ומשאיר אותו מחובר למחשבות והניתוח ההגיוני. בזמן התקף חרדה או הצפה רגשית והיא יכולה להעניק די מהר הקלה משמעותית.

שימוש פיזי: טובה לשימוש כשיש סימפטומים שמקורם פסיכוסומטי, (מחלות לא אמיתיות שמקורן פסיכולוגי). מצוינת לסוגים שונים של מחלות נפש, אך מומלץ לעשות “ניסוי ותעייה” מאחר ומאותגרי נפש הם לרוב מאד רגישים ובעלי חישה אנרגטית, והם יזהו אם היא טובה להם או לא.  מומלצת לאחיזה, נשיאה או ענידה למי שמשתמשים בתרופות פסיכיאטריות. עוזרת “להרמן” את המוח והגוף עם החומרים שכוללות אותן תרופות.