לברדורייט-ספקטרולייט Labradorite-Spectrolite

מראה: מכילה מנעד של צבעים: לבן, אפור, ירוק, כחול אדום וצהוב שמתערבבים זה בזה בתצוגה של ברק ניאוני. מתגבשת לרוב בגושים, ללא צורה חיצונית מובנית. ידועה משחר היסטוריה ונהגו להשתמש בה אלכימאים, מכשפים ומיסטיקנים. יש נופך מסתורי וממגנט ליופייה המיוחד. קיימת גם לברדורייט מוזהבת (גולדן לברדורייט) המוזכרת בהמשך.

מידע גימולוגי: שייכת לקבוצת הפלדספאר (פצלת-השדה) אליה משתייכות גם האמאזונייט, הסאנסטון והמונסטון. ההרכב הכימי:KAlSi3O8  שילוב של: אשלגן, אלומיניום, סיליקון וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי טריקליני (שלושה צירים באורך שונה בזוויות קהות זה לזה). הקשיות היא 6-6.5 בסולם 1-10. המשקל הסגולי 2.7 גרם לסמ”ק. מקורה בעיקר מהמזרח הרחוק: הודו ומדגסקר.

שימוש אנרגטי: מאזנת את ההילה ועוזרת לשמור אותה נקייה, מסייעת לאדם להגיע להישגים ולשמור עליהם. עוזרת לעשות אינטגרציה בין הרמות האנרגטיות השונות.

היבט רוחני:
עוזרת להכיל ידע גבוה הקשור לתקופה זו של שינוי. מרחיבה את התודעה ומגדילה את יכולת ההכלה למידע רוחני, מצוינת  בכל שלב של דרך רוחנית. ניתן לעשות בה שימוש קבוצתי ולהחדיר מידע זה לתודעה הקבוצתית. טוב לצרפה לתהליכי הילינג, תקשור ושחזורי-גלגולים. מתאימה לאנשים בתחילת דרכם הרוחנית. מחזקת תהליכי התפתחות שונים, אישיים וקבוצתיים.

היבט טיפולי: מצוינת למטפלים הוליסטיים לסוגיהם, מאחר ומחברת ליכולות רוחניות גבוהות מצד אחד, ומאפשרת למטפל להיות מחובר להווה ולהרגיש רגוע ובטוח  בעבודתו.

היבט אישי-נפשי: עוזרת למשתמש בה להתחבר לעוצמה שלו ובו-בעת להיות יציב ומעשי בהתנהלותו. מאפשרת לזרום בצורה מאוזנת בתקופות של שינויים משמעותים בחיים. מעודדת שלווה וקור-רוח על ידי הסרת מחשבות מטרידות, מחזקת מקוריות. מביאה להכרה ביכולות לוגיות ואנליטיות ומחזקת את ההבנה מתי הזמן הנכון לדברים שונים ובמקביל את הבטחון העצמי.

היבט פיזי: מאזנת הפרעות של המוח, מעודדת חדות חושים  ומפחיתה דאגה ומתח. מאזנת באופן כללי את מערכת העיכול וחילוף החומרים בגוף.

לברדורייט מוזהבת (גולדן לברדורייט): נדירה יחסית. אבן שקופה שזוהרת בתדר זהוב. רואים בה את האפיונים החיצוניים של הלברדורייט הרגילה, אך הצבע הזהוב נותן בה את הטון. לרוב אין בה צבע נוסף, והיא נראית כמו  זהב שקוף. בנוסף לכל תכונות הלברדורייט, יש לה אפיונים מיסטיים חזקים. ניתן להעזר בה כדי לחזק את היכולת לראות הילות ולהעצים יכולות נבואיות.