כסף ( Silver ( Argentum

תיאור, מראה ומידע כללי: שייכת לקבוצת המתכות האצילות. זה אומר שהיא אינה מושפעת ממים, אינה מחלידה או מתפוררת בהם, כמו-כן, בבואה במגע עם גוף האדם אינה יוצרת איתו אינטראקציות המזיקות לגוף. הכסף היא מתכת עתיקה יחסית, ידועה לאדם עוד מימי קדם והתגלתה לפני הזהב. היא יקרה פחות מהזהב והרבה יותר נפוצה, בעיקר לתכשיטים, אך גם לכלים שונים, פסלונים ומסגרות. במדליות אותן מחלקים בתחרויות שונות, המדליות של המקום השני מצופות כסף (של הראשון מצופות זהב). הצבע נע בין כסוף לכסוף-לבן, וכן סוגים שונים של אפור

מידות: מתכת נחשבת לכסף אך ורק אם 92.5% ומעלה ממנה עשויה מכסף. יתר ה7.5% או פחות הם חומרים אחרים (לרוב נחושת) שאיתם מערבבים את הכסף כדי שניתן יהיה להקשותו ולהפוך אותו מתאים יותר לתכשיטים. בדרך כלל תהיה חריטה כלשהי על התכשיט שתציין שאכן מדובר בכסף.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא:Ag, שזה קיצור למילה הלטינית Argentum באנגלית  נקרא: Silver. מבנה ההתגבשות הוא איזומטרי (קובי), שלושה צירים בעלי אורך שווה בזויות של 90 מעלות ביניהם, היוצרים צורה בעלת אורך רוחב ועומק זהים. הקשיות נמוכה ונעה בין 2.5 ל-3, פחות או יותר כמו זו של הקלציט. כשמוסיפים לו חומרים אחרים הוא מתקשה ומתאים יותר לתכשיטים. המשקל הסגולי נע בין 10 ל-11 גרם לסמ”ק. בטבע משתלב לעיתים עם  גופרית, ארסן וכלור. במכרות בהם כורים אותו ניתן למצוא פעמים רבות גם נחושת, זהב, עופרת ואבץ.

שימוש אנרגטי: נשית ומרגיעה במהותה. נותנת בסיס והדגשה לאבנים המשובצות בה, וגורמת להן להיות מורגשות. יש להזהר עם כמות הכסף בתכשיט, כי לעיתים רחוקות הכסף עלולה להאפיל על הקריסטל. בעבר היתה האנרגיה של הכסף  מקושרת לטקסים ומדיטציות הקשורות בירח מלא.

היבט רוחני: טובה לליווי מסעות אסטרליים (מצבים בהם יש חוויה של יציאה מהגוף, בין אם בצורה מודעת תוך מדיטציה או תוך כדי שינה). עוזרת לחזק את הקשר בין הגוף הפיזי לבין החלקים שעזבו ויצאו לטייל ולחוות. עוזרת להם להתחבר בחזרה בצורה טובה והומוגנית.

היבט נפשי-מנטלי: יש לכסף היבטים תקשורתיים. בעיקר בשיפור מיומנויות של שיחה ונאום, עידון בדיבור והמניירות ההתנהגותיות, ומיתון הטונים של הדיבור. השימוש בכסף מרגיע קולניות ווולגריות. מתאים במיוחד לפוליטיקאים ומדינאים.

היבט פיזי: מצוינת לתהליכים של ניקוי הגוף מרעלים. טוב למצבים של קשיים ודלקות שונות בכבד. עוזרת ותומכת בסוגיות שונות של עיניים. טובה לתהליך של לידה, אם היולדת מעוניינת בתכשיט שיחזק אותה או יכיל קריסטל מסוים שיתמוך בה בלידה, עדיף שהתכשיט יהיה עשוי מכסף.

טיפול ותחזוקה: כסף סטרלינג נקי שעשוי מ- 92.5% כסף עשוי להשחיר. הסיבה היא שהאחוזים הבודדים שאינם כסף הם בדרך כלל סוגים שונים של נחושת, שבעירוב עם הכסף וגורמים נוספים (כמו למשל, אדי כלור) גורמת להשחרה. זהו תהליך שקורה לאורך זמן,  לעיתים למרות כל הנסיונות למנוע אותו. כדי להחזיר לכסף את הצבע המקורי והברק, יש להשתמש בחומר מיוחד המיועד לכך. כדי למנוע את התופעה כדאי לאכסן תכשיטים וכלי כסף במקום קריר ויבש, רצוי ששני פריטים לא יגעו זה בזה. כשלא עונדים אותם יש להשתדל להמנע כמה שאפשר מחשיפה לאור. יש גם מפיות למניעת השחרה שניתן לעטוף באמצעותן את התכשיט. את תכשיר הניקוי והמפיות למניעה אפשר להשיג בחנויות לתכשירי ניקוי ואצל חלק מהתכשיטנים.