יוניקייט Unakite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: מתגלם בה שילוב של שני צבעים: ירוק בגוון זית, לעיתים מעט עכור  עם ורוד. הם מתערבבים ביניהם במגוון צורות, כתמים ודוגמאות. לרוב הירוק הוא הצבע העיקרי. מתגבשת בגושים. מורכבת מהמינרלים פלדספר (פצלת-השדה) אשלגני שצבעו ורוד, אפידוט שצבעה ירוק. וג’ספר (קוורץ אטום) ירוקה. אבן חדשה יחסית שלא ידוע על אזכורים שלה מההיסטוריה. נקראת על שם המקום בו התגלתה: הרי יוניקאס בצפון קרוליינה, ארה”ב. היא אינה יקרה יחסית, ומרבים להכין ממנה תכשיטים, פסלונים, כדורים וקישוטים שונים.

מידע גימולוגי: מאחר ומדובר בתערובת של כמה אבנים אין כאן מאפיינים גימולוגיים קבועים. היא תמיד אטומה  והקשיות נעה בין 6-6.5. המשקל הסגולי נע בין 2.54 ל-2.78 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי כללי: מתאימה לעבודת שפע, מאחר ומגדילה את יכולת ההכלה של המערכת בכל הרמות: רגשית, פיזית ואנרגטית. עוזרת לפתוח חסימות בערוצי האנרגיה (המרידיאנים) וניתן לצרף אותה לטיפולים אלטרנטיביים פיזיים כמו: שיאצו, רפלקסולוגיה ודיקור. ממוססת אלקטרומגנטיות באוויר וטוב להניחה ליד מכשירים פולטי קרינה. כדי שהיא תשפיע, רצוי שהיא תהיה גולמית וגדולה ככל האפשר.

היבט רוחני: עוזרת להתמודד עם סוגיות וחסימות מהעבר, מחיים אלה וקודמים. לשימוש בתהליכי שחזור גלגולים, רצוי לצרף אותה לאבנים “רוחניות” יותר. בזמן תהליכים רוחניים עם אבנים של הצ’קרות הגבוהות טוב לאחוז אותה, היא מייצבת את הזרמים הרגשיים ותומכת בעבודתן של האבנים הרוחניות יותר.

היבט רגשי: בשונה מאבני לב כמו רוז, קונזייט, אוונטורין וטורמלין שמתאימות בעיקר במצבים בהם הלב חסום, היוניקייט מתאימה דווקא לסובלים מרגישות יתר ונטייה לפתוח את הלב יותר מדי. היא מסייעת “לסגור מעט” את הלב מהשפעות חיצוניות. נפלאה למצבי שינוי כמו רומן חדש, עבודה חדשה או הרפתקה כשיש חשש לצאת מאיזון.

היבט חשיבתי: אבן “ארצית” שקוראת להיות מעשיים. מעין קרקוע שנעשה דרך הלב. אינטגרטיבית ומסמלת דו-קיום: שני דברים שונים זה מזה שיכולים לחיות זה לצד זה ולהשתלב זה בזה. קוראת למשתמש בה לתקוע יתד עמוק יותר בהווה, בדגש על “כאן ועכשו”, בעיקר כשמדובר באדם שחייו תקועים בשל הצמדות לעבר.

היבט פיזי: יכולה להעלות את הסיבות הרגשיות והמנטליות שעומדות מאחורי תסמינים פיזיים שונים. מצוינת כשצריכים לעלות במשקל. טובה לחולי אנורקסיה, כמובן לא במקום טיפול ומעקב רפואי, ואז אפשר לחברה ללפידולייט. טוב לאחוז אותה בזמן לטיפולי פוריות מאחר ומעודדת להכיל מבחינה רגשית את רעיון ההורות, מתאימה במיוחד כשאין בעיה פיזית אך יש לחץ רגשי ופחד לא מודע שמונע כניסה להריון למרות הרצון לכך, במקרה כזה, ניתן לתת את היוניקייט לשני בני הזוג. מצוינת בזמן הריון, מחזקת את הגוף הפיזי ועוזרת לשמור על בריאותו של העובר.