יולקסייט – אבן הטלוויזיה Ulexite – TV rock

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: לבנה או שקופה חסרת-צבע, מחורצת לאורכה ומתגבשת לרוב בגושים מעוגלים וסיביים. כשמזיזים אותה ניתן לראות בה ברק ייחודי שמזכיר קצת את זה של הסלנייט. כשמניחים אותה על משטח היא מקרבת ומגדילה את מה שתחתיה, ו”מקרינה” אותו על שטח הפנים העליון שלה. לעתים  מכנים אותה “אבן הטלוויזיה”, כינוי אחר נפוץ שלה הוא: “אבן הראייה”. נקראת על שם הכימאי הגרמני ג’ורג’ לודוויג יולקס  שחי במאה ה-19, הוא אבחן בדק והגדיר אותה לראשונה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית:(NaCaB5O6(OH)6·5(H2שילוב של חמצן, בורון, קלציום, נתרן ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי  טריקליני (תלת-שיפועי). הקשיות נמוכה: 2.5 בסולם של 1-10.  המשקל הסגולי נמוך: כ- 2 גרם לסמ”ק.  שקופה עד חצי-שקופה. ניתן למצוא מרבצים שלה בעיקר באיזור המדברי המזרח-תיכוני בארה”ב. לעיתים מתקיימת בה תופעת “עין החתול”.

שימוש אנרגטי: לא סתם ניתן לה הכינוי “אבן הראייה”, היא אכן מעודדת ומתגברת היבטים שונים של ראייה: פיזית, מחשבתית, רגשית ורוחנית.  מקילה על ראיית בעיות ומציאת הפתרון להן, מתגברת ראייה על-חושית, מחזקת  ניבוי וראיית עתידות. עוזרת לאדם לראות עמוק לתוך עצמו, וגם לראות אל תוך עולמו של האחר.

היבט רוחני: מסוגלת לעורר ולהוציא החוצה יכולות אינטואיטיביות שקיימות  בפוטנציאל ומחזקת באופן משמעותי את החיבור להשראה. נותנת חיזוק משמעותי לדמיון, אחד הכלים החזקים המשמשים ליצירת מציאות. נפלאה לליווי עבודה עם חלומות בכך שעוזרת להתבונן עמוק יותר לתוך החלום ולהבין את המסרים שמועברים דרכו. ניתן לחזק בעזרתה יכולת טלפתית.

שימוש חשיבתי: מחזקת את הבטחון העצמי. מקלה על קבלה והכלה של שינויים בכל המישורים. מחזקת חשיבה מובנית, ומתאימה ללומדים את המקצועות הריאליים: מתמטיקה, מדעים ושפות. מגבירה דמיון ויצירתיות. טובה באופן מיוחד לאנשי עסקים, בזכות העובדה שעוזרת לראות מצב ותהליך גם “כמה צעדים קדימה”, מה שמאפשר לראות את התמונה הרחבה יותר ולקבל החלטה שקולה ונכונה. מומלצת לסטודנטים, עורכי-דין, שופטים, בוררים ומגשרים, וכמובן למטפלים לסוגיהם.

היבט רגשי: האפשרות לראות את הדברים באופן ברור, גם אם לעיתים זה לא פשוט, מביאה להרגעה של החשיבה והרגש.

שימוש פיזי: מרגיעה את העיניים הפיזיות. עוזרת להחלקת קמטים.