יודלייט Eudialyte

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומידע כללי: הצבע הוא אדום בשילוב עם: חום, כסף, ירוק כחול או צהוב. התגלתה לראשונה ב-1819 באי גרינלנד. שמה נגזר מהמילים היווניות “יו” שפירושה היטב ו”דיאליטוס” שפירושה “מופרד” והכוונה כנראה לצבעים השונים שלכל אחד מהם נוכחות משלו. יש המכנים אותה “אלמנדין ספאר” מה שגורם לרבים לחשוב (וזה אף מצוין באתרים מסוימים באינטרנט) שהיא סוג של גרנט, אך היא לחלוטין אינה משתייכת לקבוצת הגרנט וניתן לראות זאת באפיונים הגימולוגיים. היא אינה נפוצה ומחירה אינו זול. בטבע ניתן למצוא אותה בעיקר בחצי האי קולה שברוסיה שהוא איזור עשיר במחצבים כמו נתרן וברזל.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית ארוכה ומורכבת וכוללת חמצן,  נתרן, סידן, ברזל, מנגן, סיליקה, מימן, כלור, צריום, איטריום, וזירקוניום (שלושת האחרונים פחות ידועים יחסית). צורת ההתגבשות הפנימית טריגונלית (משולשת) והמשקל הסגולי 2.9 גרם לסמ”ק. הקשיות בינונית ונעה בין 5 ל-5.5 בסולם של 1-10 שקופה עד אטומה לחלוטין.

שימוש אנרגטי: בכל צבעיה מסוגלת להתאים לכל הצ’קרות. נותנת חיזוק ועידוד להתמודדות עם רגשות שונים. מחזקת אופטימיות. עוזרת באופן משמעותי להקל על מתח, דאגנות, האנרגיה שלה עשויה להטות אנרגיה קיימת של רגשות חזקים שליליים של דאגנות ופסימיות לכיוונים חיוביים.

היבט רוחני: עוזרת לחזק יכולות רוחניות, בעיקר את היכולת הטלפתית.  עוזרת להתחבר למסע הנשמה ולהבין לעומק את האתגרים בגלגול הנוכחי, עוזרת להבין באופן מעשי איזה שירות הכי טוב ומתאים לאותו אדם לתת בחיים אלו. עובדת גם על ההיבט האינטלקטואלי של חשיבה גבוהה: איך להכניס תבונה לתהליכים רוחניים.

שימוש רגשי: מצוינת לאיזון צ’קרת הלב ולהקלה על מכאובים רגשיים. עוזרת להכנס אל הנפש, לראות את הפנימיות ולחזק אהבה עצמית, וכן להתחבר למיצוי עצמי, בעיקר במקרים בהם יכולות, פוטנציאל וכשרונות ‘נקברים’ בשל מקרים קשים וטראומטיים.

היבט חשיבתי: טובה לליווי תהליכי מודעות עצמית. עוזרת למשתמש בה ללמוד לבטוח בעצמו, באחרים וביקום. עוזרת להשקיט מחשבות אובססיביות.

שימוש פיזי: אבן של הגנה, בעיקר במישור הפיזי. מגבירה את הכוח הפיזי ומטהרת את הדם.