יהלום Diamond

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: ידועה בעיקר כאבן שקופה וחסרת-צבע, אך קיימת גם בלבן, שחור, ורוד, צהוב, אדום כתום, ירוק, כחול וחום. אבן מפורסמת שנסחרת באופן נפרד לחלוטין מיתר אבני החן מבחינת כרייה, מסחר וליטוש. עיקר המיקוד הוא ביהלום השקוף חסר-הצבע, הצבעוניים נפוצים  פחות. זוהי אחת מאבני החן היקרות ביותר. פרסומה הגדול החל בתחילת המאה העשרים, אז הפכה להיות  אופנתית  למרות מחירה הגבוה. היא נפוצה יחסית, וכיום נחשבת לנרכשת ביותר מבין אבני החן היקרות. אגדות וסיפורים רבים סופרו עליה לאורך ההיסטוריה, מוזכרת בתנ”ך כאחת מאבני החושן.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי:C שמסמל פחמן (Carbon). במקור נוצרת מפחם בטמפרטורה של לפחות 2000 מעלות צלזיוס ולחץ אדיר. המבנה הקריסטלי הוא קובי. בטבע מתגבשת במבנים בעלי שמונה או שתיים-עשרה פאות. הקשיות שלה 10 בסולם 1-10. היא נחשבת לאבן הקשה ביותר הידועה לאדם. המשקל הסגולי: 3.35 גרם לסמ”ק.

ניקוי ותחזוקה: סופגת ומשדרת אנרגיות בצורה עוצמתית ולא מתפשרת, לעיתים אלו אנרגיות קשות של סבל ודכאון, הכורים המוציאים יהלומים מבטן האדמה לא פעם עוברים חוויות קשות וחיים בעוני וסבל והאנרגיה עלולה לעבור ליהלום וכשעונדים תכשיט בו משובצת אבן כזו העונד עלול להרגיש את האנרגיות הקשות. לעיתים האבן עוברת ידיים שונות וסופגת אנרגיות של תאוות בצע וחוסר-אנושיות, לכן חשוב לעשות לה טיהור יסודי כשהיא מגיעה לבעלים חדשים, ניתן לטהרה על-ידי הנחתה בקערת מים עם מלח במשך מספר שעות, לאחר מכן לנגב בעדינות במטלית יבשה.

שימושים שונים: אבן של ניגודים, יש בה  עוצמה ויחד עם זאת רוך ועידון. מסמלת נאמנות זוגית, ונאמנות באהבה בכלל. שירים וסרטים רבים עוסקים בה. היא האבן הנפוצה ביותר לשיבוץ בתכשיטים: טבעות, עגילים, סיכות, צמידים, ענקים לצוואר וכתרים משובצי יהלומים אותם עונדות נשים עשירות על ראשן.

משמעות אנרגטית: מסמלת מהות טהורה ואליטיסטית  שנוצרת מחומר פשוט וזול, דרך תהליך ארוך, מורכב וקשה. היא אינה אבן של אמצע, ונוטה למשוך אנשים עוצמתיים וטוטאליים. נחשבת כסימבול למנהיגות. בהנחה על או ליד לקריסטלים אחרים מעצימה ומגבירה את האפקט שלהם. מחזקת עוצמות של ריפוי. ברמה הטיפולית האבנים השקופות-לבנות יתאימו לכל הצ’קרות, את הצבעוניות רצוי לחבר לצ’קרה בצבע המתאים. מחזקת את ההילה ומעודדת מילוי חוסרים שנוצרו בה. בשל עוצמתה ניתן להשתמש בה גם לשם ריפוי קבוצתי ואף פלניטרי, בתנאי שהיא נקייה ומטוהרת כראוי. אבן היהלום נחשבת באופן כללי כאבן שפע, אצל אבני היהלום השחורות תכונה זו חזקה במיוחד.

תכונות מנטליות ורגשיות: עוזרת לבסס תחושות של אמון בבני-אדם אחרים, כולל חיזוק קשר זוגי, מחזקת את האינטלקט ואת המקוריות. מצוינת לאנשים שממציאים דברים חדשים. מחזקת את התום הטבעי הקיים מילדות. אבן שפע בעלת יכולת להגביר אצל המחזיק בה את היכולת למשוך עושר גשמי ורגשי אל חייו.

אבן יהלום שחורה: נקרא גם Carbonado ומורכב מפחמן טהור, למעשה הצבע השחור נוצר כשחלקיקים של יסוד החנקן נלכדים ביהלום בזמן ההתגבשות שלו ויוצרים פגם במבנה הקריסטלי שלו. צבעו האמיתי של היהלום הוא בעצם ירוק או כחול מאד כהים שנראים כשחור. אבן היהלום השחור צוברת בשנים האחרונות פופולריות רבה והמחירים שלה מתקרבים לאלו של היהלום השקוף. מצוינת להגנה מפני אנרגיות שליליות. יכולת הספיגה האנרגטית שלה גבוהה במיוחד, והיא מצוינת גם לקרקוע והקלה רגשית בתקופות אבלות. כאמור: היא גם אבן שפע חזקה.

היבט פיזי: יכולה להעביר תדרים לכל הצ’קרות. חשוב רק לוודא שהמטופל מסוגל להכיל את העוצמות שלה. עוזרת לאיזון חילוף החומרים בגוף, מעודדת ניקוי רעלים ומתאימה לסוגיות שונות הקשורות בראש: בלוטות שונות בראש, גידולים ומחלת-הנפילה. כשעונדים יהלומים כעגילים רצוי שזה יהיה בו-זמנית על שתי האוזניים, זה מסייע לאזן בין שני החצאים של המוח. מומלץ לא לשבצה בעגילים לא סימטריים או בודדים.