יהלום הרקימר (קריסטל קוורץ) Herkimer Diamond

מראה ותכונות כלליות: קרויה על-שם איזור הרקימר שבמדינת ניו-יורק, שם התגלתה לראשונה. זהו סוג של קריסטל-קוורץ המתגבש בגנרטורים קטנים, קצרים ועבים שמצטיינים בצלילות גבוהה, כמעט תמיד כגנרטור דו-חודי (דאבל-פוינט) לעיתים עם שלוש, ארבע או יותר סיומות. זוהי אבן ששוברת את קרני האור בתצורות מרהיבות וצבעוניות. הפרופורציות שלה וריבוי הסיומות מעניקות לה עוצמה רבה יחסית לגודלה. לרוב, רוחבה של יהלום-הרקימר פחות או יותר כאורכה. היא מכונה יהלום בזכות הפרופורציות שלה וצורתה המזכירות צורת יהלום נחשבת לאבן יקרה יחסית.

מידע גימולוגי: המידע זהה למידע על הקריסטל-קוורץ. הקשיות הממוצעת גבוהה מעט מזו של הקריסטל-קוורץ הרגילה ועומדת על 7.5  בסולם של בין 1-10. האבנים המוצלחות ביותר מגיעות מאיזור הרקימר בניו-יורק, למרות שניתן למצוא אותן גם בדרום אמריקה ובאיזור הים התיכון.

תכונות אנרגיות: מקיימת את כל תכונות הקריסטל-קוורץ גנרטור-הדו-חודי ובנוסף כמה  מאפיינים הייחודיים לה. כאבן של איזון בין קצוות. אחת התכונות המאפיינות גנרטורים דו-חודיים ויהלום הרקימר מצטיינת בו במיוחד היא יכולתה לשחרר מתחים. היא מעין “דינמיט” אנרגטי מבחינת יכולתה לפרק ולנפץ מטעני מתח שלילי או חסימות דחוסות. מתאימה למטפלים מכל הסוגים מאחר ועוזרת להבין ולתקשר טוב יותר עם הזולת.

שימוש רוחני: ניתן לתקשר בעזרתה עם התדר של המלאכים ולהעזר בה לתהליכי תקשור עם יישויות במימדים אחרים ולתהליכי טלפתיה בין שני אנשים. ניתן לעשות בעזרתה סנכרון עדין בין המשתמש לבין החלקים הגבוהים שלו. מחזקת יכולות תקשור ושימוש בחוש-השישי.  מתגברת חלימה. ניתן לצרף אותה לשינה בלילה, אם בהנחה מתחת לכרית, בענידה או באחיזה ביד בזמן שינה. עוזרת לזכור חלומות ומנקה את תת-המודע בזמן שינה.

שימוש מנטלי: מרככת פחדים מהלא-נודע ולכן מתאימה לאלה שנמצאים בתחילתה של דרך רוחנית. טובה לחיזוק ושיפור הזכרון. מעודדת אותנטיות לטוב ולרע ללא פחד. מצוינת לחיזוק ועידוד הספונטניות והמקוריות.

היבט פיזי: יוצרת שכבת הגנה כשנמצאים או עובדים באיזור בו יש קרינה רדיואקטיבית. עוזר לתהליכים לא-רציונאליים של חילוף-חומרים וניקוי רעלים. עוזרת לשחרור פיזי של רקמות תפוסות ממצב של מתח, למשל: במקרה של כיווצי שרירים כרוניים. מצוינת למיסוס מתחים בפנים הנוצרים ממתח.