טרילובייט Trilobite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה: זהו סוג של פוסיל (מאובן). תכונותיו הן התכונות הכלליות של הפוסיל (ר’ מחיצת הפוסיל). זהו מאובן של יצור ימי שלא קיים יותר בזמננו. המאובנים שלו נמצאים במקומות בהם ממוקמים אוקיינוסים בהווה או בעבר, יצור שהוא מעין הכלאה בין סרטן ומקק. גילם של הטרילובייטים מוערך בסביבות 500 מליון שנה. המראה הוא כשל חיפושית רחבה מרובת רגליים, לעיתים עם עיניים בולטות כמו של סרטן. לחלקם יש מחושים והם מזכירים חילזון, לעיתים יש לו רגליים ארוכות הנשרכות אחורה כשל מרבה-רגליים ולעיתים שריון קשיח בחלק הקדמי שבזוית מסוימת עשוי להזכיר  מראה של עטלף. הצבע הוא: קרם, אפור, שחור וגוונים שונים של חום. על פי רוב  המאובן יופיע כהטבעה של היצור הימי בתוך סלע או אבן. נפוצה כיום בתכשיטים שונים או במאלות (שרשרת בה אבנים שזורות בתוך חוטים). פופולרית מאד בקרב האינדיאנים.

שימוש רגשי: המאובנים הימיים מביאים איתם את אנרגיית הים, אנרגיה של רוגע וריפוי כללי.

היבט מנטלי: אבן מנהיגות הנותנת כוח ומוטיבציה להוביל אחרים, לכן מתאימה למדינאים, אנשי צבא בתפקידי פיקוד, מורים ומנחי קבוצות. מעודדת להתחבר למקום שמוביל תוך כדי חיבור וחיזוק של חמלה, סבלנות, סלחנות הבנה ואהבת הזולת. מאפשרת גם לאלה שאינם מנהיגים להכיר בכך שבמנהיגות אמיתית ששוחרת את טובת הכלל יש מצב בו מתקבלות החלטות שקשות לחלק מהאנשים אך הן צריכות להתקבל לטובת הכלל. עוזרת לאלה שמונהגים להיות סובלניים כלפי המנהיג גם אם הוא עושה דברים שאינם מקובלים עליהם. סובלנות זו תשפיע על המשתמש באבן באופן עקיף בכך שתאפשר למנהיג לעשות את הדרך שלו בצורה הטובה ביותר.

שימוש מקצועי: ניתן  לתת טרילובייט לפוליטיקאי שרץ לבחירות וכן לאנשים שהמועמד המועדף עליהם נכשל בבחירות ויריבו גבר עליו ברוב גדול, ועליהם להשלים עם כך.

היבט פיזי: מצויינת למצבי חוסר סידן וויטמינים A ו-D  ויוד. מעודדת איזון בלוטת התריס (תירואיד) כשהיא עובדת פחות מדי (היפו) כמובן שלא במקום תרופה קונבנציונלית. כמו-כן עשויה לשפר את הראייה.

קישור למחיצה הכללית של הפוסיל