טנזנייט Tanzanite

מראה: נקראת על שם מדינת טנזניה שבאפריקה בו נמצאה. הטנזנייט היא סוג של זויסייט (במסחר מכנים אותה לעיתים “זויסייט לוונדר כחול”), אך בעוד שאת הזוייסיט ניתן למצוא במקומות שונים בעולם, את הטנזנייט ניתן למצוא רק בטנזניה. אבן מחורצת לאורכה, בדרך כלל שקופה. הצבע תכלכל בטווח צבעים שנע מחסר-צבע לחלוטין דרך תכול וכחול ועד סגול. אחת מאבני העידן החדש. לראשונה התגלתה בשנת 1967. מוגדרת כאבן יקרה מאד, ניתן בין היתר למצוא אותה משובצת בתכשיטים בחנויות יוקרה כמו “טיפאני” בניו-יורק.

היבט גימולוגי: הנוסחה הכימית: (Ca2Al3Si3O12(OH שילוב של קלציום, אלומיניום, סיליקה, חמצן וחנקן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי אורטהורומבי. יש בה תופעת פלכרואיזם: רואים בה צבע מסוים מזווית אחת וצבע שונה באחרת. בטנזנייט זה נע בין כחול וסגול לגוונים בהירים יותר של תכול עד חסר-צבע. מבנה ההתגבשות הפנימי אורטהורומבי. המשקלה הסגולי 3.3 גרם לסמ”ק והקשיות 6-6.5 בסולם שבין 1-10.

היבט אנרגטי: אבן עוצמתית. מתפעלת בעיקר את הצ’קרות העליונות: גרון, עין-שלישית וכתר. עובדת חזק על אספקטים של תקשור ובו זמנית מפעילה אנרגיה עוצמתית שמשמשת להגנה אנרגטית חשובה ששומרת על איזון בזמן עבודה רוחנית.

היבט רוחני: מחזקת יכולות תקשורת וראיית הנסתר. לעיתים ניתן  בעזרתה להגביר ולמתוח את גבולות הדמיון ויכולת ההכלה האנושית (המתבטאת באמונה פנימית) לעולם הרוחני. אפשר להעזר בה לתקשורת עם יישויות שאינן בגוף פיזי  מהפלנטה שלנו ומפלנטות אחרות.

היבט מנטלי:
היא מעודדת לזכור שחשוב לחיות ב”כאן ועכשו” וכן לתרגם את הידע שהגיע אלינו בעקבות התהליכים הרוחניים שאנו עוברים למשהו אותו ניתן ליישם בחיי היומיום, בכך היא מהווה סוג של גשר.

היבט פיזי: עוזרת להפנות את המודעות לגוף הפיזי בתקופות בהן נמצאים במצב אנרגטי ירוד בעיקר בגלל חוסר תשומת לב עצמית. במקרים כאלה היא מעודדת לעצור ולעשות פסק-זמן לצורך מנוחה וצבירת כוחות מחודשים. טובה לאיזון העור, העיניים ועמוד השדרה.