טייגר איירון (עין הנמר+המטייט+ג’ספר אדומה) Tiger Iron

תיאור: זהו בעצם שילוב של מספר מינרלים באבן אחת: טייגר-איי בשילוב עם ג’ספר אדומה והמטייט. ניתן לראות בה את התזוזות באור בצבע זהב וחום שנובעות מעין-הנמר, צבע הכסוף/שחור של ההמטייט וצבע האדום של הג’ספר. זהו חיבור בין שלושה קריסטלים עם היבטים פיזיים חזקים והיא אכן נחשבת לאבן מאד “פיזית”. הכמויות של כל מינרל אינן קבועות, כך שלעיתים הצבע השולט הוא חום-אדמדם מתכתי ולעיתים היא נראית צהובה-חומה מתכתית. לעומת זאת, אם כמות ההמטייט נמוכה יחסית המראה המתכתי לא יבלוט.

היבט גימולוגי: התכונות הגימולוגיות שלה הן התכונות של כל אחת מהאבנים הנ”ל. הג’ספר והטייגר-איי הן למעשה קוורץ שהרכבה הכימי SiO2 שכולל צירוף של סיליקה וחמצן, שחוברות להמטייט, שהרכבה הכימי Fe3+2O3 תרכובת של ברזל וחמצן. הקשיות של הקוורץ היא 7-7.5 ושל ההמטייט 5.5-6.5 כך שסה”כ מדובר באבן עם קשיות גבוהה. המבנה הקריסטלי של הקוורץ וההמטייט הוא הקסהגונלי-משושה. מקורה בעיקר מדרום אמריקה ואוסטרליה.

שימוש אנרגטי:  טובה מאד לאנשים שעוסקים בריפוי  אנרגטי. נעשה בה לעיתים שימוש על-ידי שאמאנים (מרפאים רוחניים שמחוברים לאדמה ולטבע ונותנים להם ביטוי בטקסיהם, לרוב בני שבטים אינדיאניים). נאמר עליה שהיא מסוגלת להחזיר אנרגיה שלילית שנשלחה לכיוון האוחז בה חזרה אל זה ששלח אותה. אמונה אחרת לגביה היא שהיא נותנת הגנה מסכנה פיזית על ידי כך שהיא יוצרת מעין מעטה אנרגטי סביב האוחז בה. לכן מתאימה במיוחד ללוחמים.

היבט נפשי-רגשי: מחזקת נמרצות והחלטיות. עוזרת להתגבר על היסוסים ועל נטיות לדחות ולעכב דברים מתוך קשיים פנימיים בלתי-מודעים. מתאימה כשמסיבות שונות מתמודדים עם קשיים, טראומות וחסימות הקשורים לנושא ההשרדות. היא מקדמת ומבססת יצירתיות באופן כללי, אך זה מתבטא בעיקר בתחום האומנותי.

היבט מנטלי: עוזרת לחזק את צלילות המחשבה ומחזקת יכולת לוגית לכן מומלצת לעוסקים במתמטיקה. נחשבת לאבן מקרקעת המאזנת את התפקוד בתקופות של שינויים משמעותיים בחיים, כמו: מקום עבודה חדש, זוגיות חדשה, מעבר דירה וכו’.

היבט פיזי: טובה למתקשים להתעורר בבוקר. עוזרת בכוונון וחיבור בין הגוף להילה, ולכן תהיה טובה כשיש תחושה של חוסר חיבור לגוף הפיזי. תהיה טובה כשסובלים מחולשה שנובעת מחוסר חיבור לאדמה ולחיים. מחזקת ומנקה את מחזור הדם, מאפשרת תפקוד ויצירה סדירים של כדוריות הדם הלבנות והאדומות ובכך למעשה תומכת בתפקוד תקין של המערכת החיסונית בכללה. טובה לאיזון המערכת העצבית והצ’קרות התחתונות. טובה לפעילות תקינה של אברי-המין הגבריים. מגבירה את יכולת הסיבולת של הגוף הפיזי וומומלצת לעוסקים בעבודות שמאמצות את הגוף.