טיטניום-קוורץ (קריסטל-אורורה) Titanium-Quartz

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומידע: קוורץ טיטניום הוא שמה של תופעה שנוצרת בטבע או במעבדה. זהו חיבור בין הקריסטל-קוורץ למתכת הטיטניום, שנחשבת לאחת המתכות החזקות ביותר. כשהחיבור קורה בטבע, התופעה נקראת “קוורץ טיטניום”, וכשהוא נוצר במעבדה היא מכונה: “קריסטל-אורורה”, שהיא אבן בעלת מראה מדהים:  הצורה החיצונית היא של גנרטור או מושבה של קריסטל קוורץ שזוהרת בכל צבעי הקשת. יחד יוצרים כל הצבעים משחק אורות מדהים. ההתייחסות במחיצה זו היא לאבן הטיטניום-קוורץ הטבעית.

מתכת הטיטניום: הטיטניום חזקה כמו פלדה אך משקלה הסגולי הוא כחצי ממשקל הפלדה. היא עמידה בפני רוב החומצות הקיימות ונמסה בטמפרטורה 3000 מעלות לפחות. לכן היא נחשבת כמתכת מובחרת ומרבים להשתמש בה בתעשייה בכלל ובתעשיית החלל והאווירודינמיקה בפרט. ההתגבשות של הטיטניום קוורץ בטבע היא לרוב במבנה של גנרטור או מושבה שבנקודה מסוימת במהלך ההתגבשות התכסו בחלקיקי טיטניום. מוצאים אותן בעיקר מדגסקר.

מידע גימולוגי: מעבר למידע הגימולוגי של הקוורץ והטיטניום לחוד, קשה לתת אפיון גימולוגי לצירוף.  כשהטיטניום והקוורץ מתחברים, הם נוטים לקבל זה את זה ולהתנהג כאילו מאז ומתמיד היו חומר אחד.

מידע אנרגטי כללי הנוגע לקוורץ טיטניום הנוצרת בטבע: הקריסטל-קוורץ היא אבן מתגברת. הטיטניום נותנת חיזוק כללי וגם מעצימה את הגמישות ואת היכולת לראות מצב כלשהו על כל צדדיו ורבדיו. השילוב של קוורץ וטיטניום יוצר אבן המחזקת את העוצמה והגמישות כאחד. היא מצוינת למדיטציה, ועוזרת לסוגיות “ארציות” הנוגעות למימוש עצמי. טוב להשתמש בה כשנמצאים על נתיב מואץ של שינויים ותהליכים של מודעות עצמית.

שימוש נפשי-מנטלי: טובה במיוחד כשיש צורך להפעיל חמלה ולראות באדם את הצדדים הטובים שלו גם כשלא מסכימים עם מעשיו, זה נכון בהתייחסות לעצמי ולזולת. היא מקרינה קלילות ואלגנטיות המשולבים בעוצמה, עוזרת להתבונן על מצב מכל הכיוונים ולראות את כל הדקויות וההיבטים לפני שמגבשים עמדה לגביו.

היבט פיזי: מאזנת ומעצימה את מערכת הדם, השרירים והעצמות. טוב להשתמש בה במצבי חולשה אנרגטית העשויים להתבטא באין-אונות, בעיות פריון ותשישות כללית.