טורמלין-קוורץ Tourmalinated-Quartz

תיאור כללי ומראה: זהו שילוב של טורמלין עם קוורץ. לרוב מדובר על קריסטל-קוורץ שקופה עם טורמלין שחורה, אך זה עשוי להיות גם שילוב עם צבעי טורמלין נוספים. קיים שילוב פחות נפוץ של טורמלין עם סמוקי-קוורץ. הכמות של כל אחד מהמינרלים בחיבור זה עשויה להשתנות, מופיעה כגוש, חלוק או גנרטור של קריסטל-קוורץ שבו מוט או מספר מוטות דקיקים, ולעיתים יהיה זה גוש או חלוק שחור של טורמלין שמתוכו בוהק הקוורץ.

מידע גימולוגי: בשילוב של שתי האבנים: קריסטל-קוורץ וטורמלין, היחס ביניהן עשוי להשתנות כך שקשה לתת אפיונים גימולוגיים ברורים. הנוסחה הכימית של הקוורץ היא: SiO2, סיליקה וחמצן. של הטורמלין מורכבת יותר: NaFe3+3Al6(BO3)3Si6O18(OH)4 ישנם כמה אפיונים דומים: מבנה ההתגבשות הקריסטלי של שתיהן הקסהגונלי-משושה, הקשיות של שתיהן דומה: ממוצע 7 בסולם 1-10.  המשקל הסגולי הממוצע שלהן דומה ונע סביב 2.7 גרם לסמ”ק.

מידע אנרגטי (טורמלין שחורה עם קריסטל-קוורץ): מבחינה אנרגטית, שילוב זה הוא ביטוי של חיבור כוחות האור עם החושך למטרה משותפת. השילוב של לבן עם שחור יוצר קיטוב של אנרגיות. יש כאן זוגיות שמאזנת ומאחדת את תכונות האבנים המרכיבות אותה: הטורמלין מעדנת ומרככת את יכולת התגבור של הקריסטל-קוורץ, והקריסטל-קוורץ מתגברת ומחזקת את אנרגיית ההגנה והגישור של הטורמלין. התוצאה: אבן בעלת יכולות הגנה ומיסוס חזקות, ואנרגיה מאוזנת ולא חודרנית מדי. אפשר לשים מושבה גדולה שלה בחדר כדי לנקות ולטהר את האווירה, היא מסמלת את הניגודים שמרכיבים את השלם ואת הכמיהה לאחדות. כמות הקריסטל-קוורץ והטורמלין שונה מאבן לאבן ובהתאם לכך משתנה עוצמת התגבור מול עצמת ההגנה.

היבט רוחני: האנרגיה שלה מהדהדת ניקוי אנרגטי עמוק ויסודי והגנה בו-בזמן. נפלאה לאחיזה בזמן מדיטציית הגנה-אנרגטית. טובה במיוחד לאלו שמסיבות שונות מתקשים להתמיד בהליכה שלהם בנתיב רוחני שבחרו, בעיקר אלה שהדרך הרוחנית משמשת עבורם יציאה ממקומות קשים כמו פשע והתמכרויות שונות.

שימוש רגשי: עוזרת לזהות דפוסים רגשיים שאינם משרתים אותנו יותר, ולשחררם. תהליך זה קורה כשיש מוכנות לכך.

שימוש חשיבתי: מגבירה בטחון פנימי בהליכה בכיוון מסוים ובעשיית דברים שונים, מחזקת סמכותיות. עוזרת להבהיר את החשיבה.

היבט פיזי: מעודדת באופן כללי ניקוי רעלים מהגוף הפיזי. מאזנת את מערכת העיכול, בעיקר את המעיים.

הנה קישור למחיצות של הטורמלין והקריסטל-קוורץ כאבנים נפרדות:

קריסטל-קוורץ – קישור למחיצה

טורמלין – קישור למחיצה