טבעונות – גל תודעתי שמשנה את העולם

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

נכון להיום, תחילת שנת 2015 ימלאו בקרוב שנתיים להיותי טבעונית וחמש-עשרה שנה להיותי צמחונית, המציאות הראתה לי שטבעונות אינה רק שינוי תזונתי, אלא תהליך עמוק ורחב, לא פשוט מצד אחד, אך מדהים מאין כמוהו שקורה עכשו. חלק מהתהליך החשוב הוא גם לכתוב על כך ולשתף אחרים.

מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי מאד בעלי-חיים, תמיד חשתי את הצורך לעזור, להציל ולהאכיל. מאז ומתמיד היה לי קשה לשמוע סיפורים על התעללות בבעלי-חיים.

בבית שגדלתי בו כילדה גידלנו חיות שונות: כלבים, חתולים, דגים, עכברים לבנים. הורי אהבו חיות אבל גם אהבו מאד לאכול בשר, כך שכמו רבים וטובים חייתי בתוך הדואליות המוזרה שבזמנו נראתה לי נורמלית ועד היום היא נראית נורמלית לחלוטין לרבים של  אהבה לחיות מצד אחד וניצולן בצורה ישירה או עקיפה תוך התעללות בהם מאידך.

בסופו של הקיץ של שנת 2000 קראתי מאמר בעיתון מעריב של סוף השבוע. מאמר שפורסם מטעם עמותת “אנונימוס”, למי שאינו מכיר, אנונימוס היא עמותה ותיקה שעוסקת בהסברה בצורה מתונה ושוחרת שלום אבל שאינה פוסחת על האמת לפרטיה. העמותה אחראית ללא מעט תחקירים ושינויים מרחיקי לכת שנעשו לטובת בעלי-חיים והניעה הרבה מאד תהליכים משמעותיים שקרו בשנים האחרונות בישראל.

כותרת המאמר היתה “מנקודת מבטו של השניצל” ופורטו שם עובדות חשובת מאין כמוהן  על החיות במשקים המתועשים. מאוחר יותר פרסמתי את המאמר באתר זה, (ר’ קישור בסוף). מנקודת מבט של ההווה זהו מאמר מעט מיושן, במובן הטוב של המילה, מאחר וכמה מהתופעות המתוארות בו כבר הוצאו אל מחוץ לחוק. קריאת המאמר היתה רגע מכונן, הוא חלחל לתוכי עמוקות. ביום בו קראתי אותו  הפסקתי לאכול בשר.

בשנת 2000 צמחונות לא היתה דבר נדיר, אבל בהחלט היתה הרבה פחות נפוצה מכפי שהיא כיום. מסביבי הורמו גבות, והושמעו הערות לגבי זה שזה לא טוב לבריאות, שבטח תוך מספר שבועות אחזור בי ועוד כמה משפטים שאנשים אומרים במקרים כאלה. בהתחלה היה לי מוזר, אבל ההחלטה החזיקה מעמד והצמחונות הפכה מהר מאד להיות חלק ממני. זה נכון שרוב הזמן הייתי ‘צמחונית לייט’, כלומר: אוכלת מדי פעם דברים שבושלו על ציר בשר, אוכלת דגים ופירות ים וכו’. לא נלחמתי בזה כי משהו בי הבין שקיצוניות חזקה מדי עלולה להוציא אותי החוצה מהתהליך, ראיתי את זה קורה לאנשים סביבי.

ה’לייט’ הזה נגמר כשעברתי לטבעונות. אמונתי העמוקה היא שהאדם הוא חיובי בבסיסו, שרוב האנשים אינם רוצים להרע ליצור אחר או לשתף פעולה באופן עקיף עם מישהו שעושה זאת. רוב האנשים מתנהלים כפי שהם מתנהלים מתוך חוסר ידע, כי ככה חינכו אותם, כי נטמעו בהם תבניות חשיבה שתומכות באורח חיים כזה. רוב האנשים, כשהם נחשפים לעובדות, רוצים להפסיק לגרום צער וסבל לאחרים, חלשים מהם והשאלה הנשאלת אז היא רק אם יאזרו את האומץ ואת כוח הרצון לעשות זאת.

כמות הצמחונים והטבעונים גדלה מאד בימים אלה, כתוצאה מגל תודעתי ששוטף אותנו כקולקטיב אנושי. זה מתבטא בהמון מידע שעובר ברשתות החברתיות ובאינטרנט, בכתבות בנושא בפריים-טיים הטלוויוני, יותר ויותר אנשים שעשו שינוי בעקבות ההרצאות של גארי יורופסקי המדהים ואחרים, המוני אנשים שצפו בסרט Earthlings שיצא לפני מספר שנים וחושף אמיתות קשות וכואבות מעין כמוהן על ניצול עולם בעלי החיים על ידי האדם. מסביב ראיתי עוד עוד אנשים שעושים את השינוי, חלקם בהדרגה, וחלקם בצורה מוחלטת ומיידית. עוד סימן חשוב לשינוי הוא, שלא מעט אנשים מבין אוכלי הבשר בסביבתי הורידו באופן משמעותי את התדירות בה הם אוכלים בשר  ואת הכמויות.

במהלך שלוש עשרה שנים של צמחונות היתה בי ידיעה פנימית שזה לא מספיק, שלהמשיך לאכול דגים, ביצים, פירות ים ומוצרי חלב זה לא בסדר. ידעתי שמתישהו אעמיק את התהליך. מאד חבל לי שזה לקח כל כך הרבה זמן , אבל אולי מתוך התהליך שלי  והזמן שנדרש עבור זה צמחה ההבנה שחשוב להיות סובלניים כלפי אנשים שנמצאים בדרך לשינוי התודעתי.

יום אחד פשוט לקחתי נשימה עמוקה וצללתי את תוך הגדרה חדשה: טבעונות. בהתחלה זה היה מוזר, אפילו טיפה מפחיד. זה היה סוג של הרמת מסך. פתאם “כאילו” הצטמצמו הרבה אפשרויות, אבל רק כאילו, כי במקביל נפתחו המון אפשרויות חדשות שאולי לא הייתי נפתחת אליהן אילולא הפכתי לטבעונית.

היו המון הבנות שחלקן לא היו (ועדין אינן) קלות, כי טבעונות, אינה מסתכמת במה לא אוכלים ומה כן, זוהי צורת חיים והשקפת עולם. אני מעריכה מאד את אלה שבוחרים בטבעונות מסיבות בריאותיות, אך מצער לראות שחלקם חוזרים בהם בגלל חולשה או גילוי שחסר להם ויטמין או מינרל כלשהו בגוף או שהם מתגעגעים יותר מדי לטעמו של האוכל מהחי. לעומת זאת, אלה שבחרו בטבעונות בגלל מוסריות, בגלל הפנמה אמיתית של היחס הבלתי-נתפש של המין האנושי אל האומה הזו, בעלי החיים, לא מסוגלים באמת לחזור בהם. כשמתישהו לאחרונה התגלה אצלי בבדיקה שגרתית מחסור בברזל. פתרתי את הבעיה בעצת הרופא שלי על ידי לקיחת תוספים ושדרוג התזונה, רמת הברזל הסתדרה די מהר. אף לשבריר שניה לא עלתה האפשרות לחזור לאכול בשר.

מאז שהפכתי לטבעונית היו לי לא מעט תובנות חדשות, חלקן חשובות ומהותיות, וחלקן קלילות יותר. אשתף בכמה מהן:

*טבעונות אינה רק לטובת בעלי החיים, אלא גם לטובת הבריאות הפיזית, והפלנטה. מסתבר שתזונה טבעונית בריאה יותר לגוף האנושי וחשובה מאד לאקולוגיה. הידעתם ששמונה-עשר אחוז מכלל גזי החממה שמביאים להתחממות כדור הארץ ומקורם בתעשיית הבשר (על פי האו”ם)? זוהי עובדה שקשה להתווכח איתה. קיים גם בזבוז אדיר של מים ושל עתודות קרקע המשמשות כיום לגידול עדרי בקר ויכלו לשמש לגידול צמחים למאכל, תופעה שמתבטאת  בשטחים עצומים של יערות הנכרתים לטובת שטחי מרעה ומספוא. כמות המשאבים שדרושה ליצירת קילוגרם של בשר גדולה פי 8 מזו הדרושה ליצירת קילוגרם של צמחים למאכל. כתוצאה מחוסר איזון זה נוצר רעב בצד אחד של העולם ובעיית השמנה בצידו האחר.

*הידעתם שלאחרונה נעשה סקר שגילה שטבעונים חיים בממוצע 7-8 שנים יותר מאוכלי בשר? עובדה מעניינת ללא ספק, סיבה טובה בפני עצמה לעשות את השינוי.

*חלב ומוצריו אינם בריאים לגוף האנושי. אינספור תחקירים ולא מעט רופאים כבר מכריזים על זה בראש חוצות. אלה שאומרים ההיפך עושים זאת לרוב מתוך אינטרס כלכלי. תינוק שותה חלב אם בחודשים הראשונים לחייו. הוא אינו אמור לשתות חלב של אם ממין אחר לאחר שנגמל.

*תוספים שכביכול נמצאים בבשר (כמו b12) נמצאים שם כי החיה אותה אנחנו אוכלים מקבלת אותם כתוסף. אז לא עדיף לקחת באופן ישיר את התוסף?

*את המשמעת הנדרשת לצורך תזונה טבעונית ניתן לנתב גם לכיוונים מקבילים, כמו תזונה מאוזנת קלורית ובריאה יותר ובאופן כללי לצרוך מעט יותר, רק את מה שאנחנו באמת צריכים. הרי ממילא אנחנו מנתבים את כוח הרצון שלנו אל תוך ההחלטה של מה נאכל, אנחנו מגלים פתאם שקל יותר לוותר על דברים מסוימים שאינם טובים עבורנו גם אם מקורם אינו בחי.

*כל רשתות הפיצה מוכרות פיצה טבעונית, שזו פיצה בלי גבינה. היא מאד טעימה והרבה יותר קלה לעיכול. לרובן יש כיום גם פיצה עם גבינה טבעונית.

*יש מוצרים כמו ‘טופוטי’ שהוא תחליף גבינה ואיתו עושים עוגות מדהימות, יש מוצר שנקרא ‘סייטן’ שעשוי מחלבון חיטה ומגיע במרקם של בשר. אלה, יחד עם ירקות, פירות דגנים, קטניות ואגוזים יוצרים תזונה מושלמת עבור הגוף האנושי. קיים ליין של מוצרים של חברת “ציזלי” שמייצר גבינות ופיצות מחלבון אפונה. קיימים היום אינספור עסקים שמשווקים מזון טבעוני בריא ומוסרי.

*שייק שמורכב מעלים ירוקים, פירות, אגוזים ושמן קוקוס הוא טעים מאין כמוהו ומעניק לגוף כמעט את כל מה שהוא צריך. הוא מחזיק במקרר יומיים-שלושה.

* יותר ויותר מסעדות מוסיפות מנות טבעוניות לתפריט שלהן. אין להן ברירה, מספר הטבעונים עולה בהדרגה. כיום, תחילת 2015 הוא כבר עומד על יותר מחמישה אחוז !!!

*יש המון מידע באינטרנט, ולא מעט קבוצות בפייסבוק כמו קבוצת “בישול טבעוני” “טבעונים” שם ניתן לקבל מענה לכל שאלה שצריך. בכלל – לפייסבוק ולרשתות החברתיות יש כנראה חלק חשוב מאד בעובדה שכמות הטבעונים הולכת וגדלה. קשה לחשוב על פלטפורמה אחרת בה היה יכול לעבור מידע בצורה כזו.

תגובותיהם של האנשים סביבי מגוונות, לעיתים משעשעות, לעיתים מרגיזות. אני נתקלת בשלל הגיגים, תירוצים, ואף אמירות תוקפניות. אין גבול למה שיכול המוח האנושי להמציא כדי לשמר את תבניות החשיבה שהוא בוחר לקבע. אבל גם העקשנים ביותר לא יכולים לעמוד מול השינוי שקורה.

נושא הטבעונות  חשוב ביותר בכל היבט ולכן הוא גם נושא טעון. אנשים ששומעים על היותי טבעונית בדרך כלל לא נשארים אדישים:

*אם הם טבעונים (בעיקר המוסריים שבהם) אז זה מאד משמח ומיד מחליפים חוויות/מתכונים/רעיונות וכו’.

*הצמחונים לא פעם מרגישים מוזר (את זה אני זוכרת הטב מתקופה היותי צמחונית) ויש להם צורך להסביר למה הם היכן שהם נמצאים. קיימת לא מעט ביקורת על הצמחונים מצד הטבעונים. אני אוהבת לחשוב על זה באופן חיובי ולראות צמחוני כאדם שעשה כבר את הצעד הראשון בדרך לטבעונות.

*מתנגדי הטבעונות מתחלקים ביניהם לאלה שמגיבים בציניות ותוקפנות ולאלה שמקבלים בהבנה, אבל גם האחרונים לעיתים מביעים הסתייגות, גם אם זה רק בשפת הגוף. אני באופן אישי חיה בין אוכלי בשר, חלקם אנשים מאד אינטליגנטים שמנתבים את האינטליגנציה שלהם לווכחנות שכלית.

*אני שומעת לא מעט אמירות בסגנון של: “אין מה לעשות, זו שרשרת המזון.” “הפרה המסכנה חייבת שיחלבו אותה, אחרת יהיה לה גודש בעטינים.”

*עולה חדשה מרוסיה תקפה אותי פעם בנושא הפרוות. מבחינתה אם אסור להשתמש בפרוות אני אישית שולחת אותה לקפוא מקור.

*יש גם את “אז מה אני אוכל?” “העולם הזה הוא עולם של אוכלי בשר.” “אני צריך את זה כדי לגדול / כדי שיהיה לי מספיק סידן / חלבון / ועוד אי-אילו ויטמינים, מינרלים וכו’…”

*חברה הסבירה לי פעם לגבי מלחמות שוורים שיש משהו מלא הוד והדר באיך שהשור מת, הוא מת “עם כבוד” כדבריה.

*מישהו פעם הסביר לי שלא נכון לעקר חתולים וכלבים כי אנחנו גוזלים מהם את ההנאה מסקס.

ויש עוד ועוד פנינים מסוג זה….

כשאנחנו נעשים טבעונים, המציאות נפתחת פתאם ואנחנו רואים את התמונה הרחבה של איך אנחנו מנצלים את בעלי החיים פשוט כי אנחנו יכולים. כשאנחנו מסכימים באמת לראות את זה, אנחנו צריכים להתמודד עם ההתפכחות וההבנה שאנחנו כאומה מתנהלים באופן שהוא מאד לא בסדר כלפי החלש מאיתנו ונאלצים לחיות בתוך חברה שברובה אינה שותפה לדעותינו, שלעיתים אף רואה בנו  מיעוט של מוזרים, חברה שברובה לא יכולה לראות שמה שאנחנו עושים לבעלי החיים על בסיס קבוע זה לא בסדר.

בעקבות דוחות ומחקרים שהתפרסמו לאחרונה נקבע חד-משמעית שאכילת בשר והתנהגות לא-חומלת כלפי בעלי חיים היא הרסנית ומזיקה בכל תחום, היא אינה אקולוגית, וכמו שאמר פיליפ וולן אוסטרלי ופעיל ותיק למען זכויות בע”ח: “האיום האמיתי על האנושות, אינו אפגניסטן והגרעין של אירן אלא ארוחת-הערב שלנו.”

החדשות הטובות הן, שסגנון החיים הטבעוני תופס תאוצה. נראה שההתעוררות שקורית בימים אלו אינה מקרית, אני מאמינה שזוהי תזוזה ברמה התודעתית-קולקטיבית של המין האנושי שנועדה להציל אותנו ואת הכדור שלנו.

ישנם לא מעט אנשים שהתעוררו והבינו שיש להם תפקיד לצעוד בחזית וליידע. אנשים אלה מגייסים את הכריזמה שלהם ואת יכולתם לאגד סביבם אנשים שמוכנים להקשיב להם. דמות בולטת מאד בהקשר זה היא זו של גרי יורופסקי, שמסתובב בעולם ומרצה על טבעונות. ההרצאה שלו חזקה, מרטיטה ומלווה בצילומים לא קלים, הוא עושה השוואה מאד מוצדקת למה שקרה לעם היהודי בשואה. יורופסקי הצליח לגרום לאנשים לא מעטים לעשות את השינוי התודעתי הנדרש. יש כמובן גם פיליפ וולן האוסטרלי שמצליח לרגש אותי בכל פעם מחדש. הנה מספר קישורים רלוונטיים:

ההרצאה הכי טובה שתשמעו  – גארי יורופסקי

נאום מדהים בן 10 דקות מאת פיליפ וולן

הרצאה שטבעונים חייבים לראות מאת דוקטור סטיבן בסט

הרצאה של קולין פטריק-גודרו, בשלנית אמריקאית שמסבירה לנו בצורה מתוקה ומלבבת כמה אמיתות חודרות

זה רק מבחר קטן, ישנם עוד רבים וטובים שחשוב לשמוע.

הנה קישור לאתר של עמותת “אנונימוס”:
www.anonymous.org.il

וקישור למאמר של אנונימוס שהביא אותי להפוך לצמחונית:
מנקודת מבטו של השניצל

אני מסיימת מאמר זה בתפילה שהגל של החמלה והתבונה יגבר ויתעצם והאנושות תבחר בנתיב חדש.