חשוב והתעשר

מאת נפוליאון היל. הוצאת שפע.

זהו ללא ספק אחד הספרים החשובים ביותר העוסקים בנושא של שפע ומודעות-עצמית. ספר זה נכתב בשנות השלושים של המאה ה-20 ןמזה יותר מ- 70 (!) שנה הוא רב מכר. המחבר, נפוליאון היל קיבל על עצמו משימה לעשות תחקיר ולבדוק היבטים שונים המאפיינים את האנשים המצליחים ביותר בכל הזמנים, במשך עשרים שנה הוא עשה מחקר על מבנה אישיותם של כחמש-מאות איש שנחשבו או נחשבים מצליחים בכל קנה מידה.

היל ראיין אנשים שעמדו בראש הפירמידה של ההצלחה המסחרית וההנהגתית ועשה מחקר גם לגבי כמה גדולי שם שכבר עברו מהעולם, כשהמטרה היא לראות מה מייחד את אותם האנשים מבחינת אופי, התנהלות ותכונות נוספות, מה בעצם מבדיל אותם מאנשים רגילים. המטרה היתה לזקק את המידע וליצור נוסחה להצלחה שמי שמיישם אותה יגיע להיות מוביל בתחומו ומשגשג כספית.

המסמך שיצר הודפס בתחילת הדרך בשמונה כרכים, אך בהמשך תומצת לספר אחד שבו שלושה-עשר פרקים בהעם מובאת התורה כולה. זהו מחקר מרתק שמלמד אותנו מה צריך לעשות כדי להצליח, וגם: מדוע רבים הם אלה שלא מצליחים. זהו ספר מופלא שנותן דחף לעשייה והמון טיפים חשובים. אחד הספרים הרוחניים החזקים ביותר שנכתבו אי פעם. ייחודו בכך שהוא נכון לכל תקופה וראייה לכך היא העובדה שהוא נכתב בתקופה בה לא היתה לרוחניות הלגיטימציה והפופולריות מהן היא נהנית כיום.