חמשת האנשים שתפגוש בגן-עדן

סיפור קסום מהסוג שמחלחל פנימה בעדינות רבה ומעורר מחשבות קיומיות. גיבור הסיפור הוא אדי, אלמן זקן, לוחם לשעבר שחש שהחמיץ הרבה בחייו. הוא עובד כאיש תחזוקה של מתקני שעשועים בלונה-פארק. פארק השעשועים משתנה עם השנים וכך גם אדי: מנער נלהב ומלא חלומות ותשוקה לחיים, הוא הופך בחלוף השנים לאדם מר-נפש. פציעה מהמלחמה מגבילה אותו וגורמת לו כאב, אשתו האהובה נפטרה בגיל צעיר יחסית ואין לו ילדים. הוא מעביר את חייו בעבודה, תוך תחושה מתמדת של בדידות וחרטה.

הספר מדלג בין נקודות ציון בחייו: ימי ההולדת השונים. ביום הולדתו ה-83 מוצא אדי את מותו בתאונה טראגית, נסיון להציל ילדה קטנה מקרונית שניתקה ממסלולה. הוא מתעורר בעולם הבא ומגלה שהשלב הבא אחרי המוות הוא שלב בו מוסברים לך נסיבות חייך העיקריות על-ידי חמישה אנשים שונים שנפטרו. הוא מגלה שלכל אדם יש חמישה אנשים כאלה, חלקם קרובים ואהובים וחלקם זרים מוחלטים, שהמשותף להם הוא שכל אחד מהם קשור בגורלו ומשנה אותו, לעיתים בדרכים נסתרות ומופלאות.

הספר לוקח אותנו לנקודה בה אנחנו יכולים להתבונן על מהלך חיי אדם בתמונה רחבה העוזרת לתת פרוש למשמעות היותנו פה. זהו ספר עדין ומרגש שכל אחד יוכל להזדהות איתו.