זכות הזקנה – חכמה

מאת שירלי מקליין. הוצאת אור-עם.

בוגרת ובשלה יותר ועם זאת חדה וחריפה כתמיד חוזרת אלינו שירלי מקליין בספר נוסף. תוך כדי מעבר לבית חדש היא ממיינת בגדים, מתבוננת בתמונות, ועושה חשבון נפש וסדר בזכרונותיה תוך הסקת מסקנות. בהגיעה לגיל בוגר שמאפשר לה לקחת צעד אחורה ולקבל פרופורציה חדשה על החיים היא מביאה לנו השקפת עולם אמיצה ונוקבת ואינה חוששת לבטא את אשר על ליבה, מאז ומתמיד מקליין לא חששה לנפץ מיתוסים ולנעוץ יתד חדה במוסכמות ובמקובלות. היא מעניקה לנו זווית ראיה חדשה וייחודית על הוליווד, שייחודה בכך שהיא ניתנת על-ידי מישהי מבפנים, מישהי שהצליחה לבסס קריירה מוצלחת וארוכת-שנים ויחד עם זאת להתבונן על הוליווד במבט מפוכח, רואה את אשר מתיימרת הוליווד להיות: פסגת החלומות ואשלייה.

לצד קריירה מזהירה עוסקת שירלי מקליין כבר כמה עשרות שנים במחקר אישי מקיף ומרתק. הכל מעניין אותה: תורת-הנסתר, טכניקות ריפוי שונות, סינכרוניזציה (צירופי-מקרים) ותפקידה בחיינו, חוצנים: האנשים שחוקרים לגביהם ומנסים לחשוף את האמת  מחד, ואלה שמתאמצים להסתיר מאידך, הרפואה המודרנית על כשליה והצורה חסרת-התום בה היא מתנהלת, היא מתייחסת לנביאים קדומים ונבואותיהם והצורה בה הן מתממשות במציאות של תקופתנו. זהו ספר מרתק הסוקר את היקום על כל המסתורין שבו.

אשה מפוכחת וחריפה זו הפכה במשך השנים להיות מורה רוחנית והיא ממלאת את תפקידה ללא פשרות. זהו ספר מפתיע שתחילתו כתובה בצורה מהוססת ועדינה אך ככל שמתקדמים בקריאתו הוא סוחף את הקורא באנרגיות המיוחדות שלו.