זירקון Zircon

תיאור ומראה:  טווח הצבעים כולל את כל צבעי הקשת אך לרוב מופיעה בחום-אפרפר בעל נצנוצים יפים. למרות הדעה המקובלת, הזירקון אינה אבן מעבדה, כי אם מינרל שמתגבש בטבע (חשוב להבדיל בין אבן הזירקון לזירקוניה, שהיא זכוכית סינתטית שמשובצת בתכשיטים ומשמשת כחיקוי הנפוץ ביותר ליהלום). הזירקון לעומתה נחשבת לאבן לא זולה.

מידע גימולוגי:
ההרכב כימי הוא:  ZiSiO4 שהוא שילוב של זירקוניום, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי טטרהגונלי ובטבע היא מתגבשת בדרך כלל בגבישים בעלי ארבע צלעות עם סיומת בצורת פירמידה. הגבישים עשויים להיות מאורכים. היא לרוב שקופה. דרגת קשיות גבוהה יחסית: 6.5  עד 7.5 בסולם של 1-10 היא אידיאלית לשיבוץ בתכשיטים. משקלה הסגולי גבוה יחסית, בין 4.6 ל-4.7 גרם לסמ”ק.

תכונות אנרגטיות:
 נחשבת לאבן מאזנת. ככזאת היא יכולה להשפיע במצבי עודף וחוסר כאחד. יש לה יכולת חזקה לשדר אנרגיה, היא מצויינת כאבן שיוצרת שריון הגנה אנרגטית הגנה וטוב לשאת אותה בנוכחות של אנרגיות שליליות. מסייעת להשגת איזון והרמוניה בין הרמות השונות: פיזית, מנטלית, רגשית, רוחנית. ניתן לעבוד איתה על הצ’קרות השונות בהתאם לצבעים של האבן.

היבט רוחני: מלווה את האדם המשתמש בה בנתיב ההתפתחות שלו. מתאימה לאנשים שיש להם מוכנות נפשית לפגוש את השיעורים המיועדים להם גם אם אינם קלים. מאפשרת לאלה שעושים דרך של מודעות ללמוד את השיעורים בצורה הכי מהירה וברורה. מחברת את האדם כשהוא מוכן לכך לאנרגיה האוניברסלית ולכוחו המסתורי של היקום שלא בהכרח פועל לפי חוקי המדע  הידועים.

היבט רגשי-מנטלי: מאחר ומביאה לאיזון רגשי, טובה באופן כללי להרגעת מחשבות ורגשות סוערים וכן להרגעה של דכאון ומלנכוליה. עוזרת בשעת הצורך להתגבר על מכשולים שונים שצצים בדרך. מתאימה לאלה שבין תכונותיהם קיימת עקשנות שמפריעה להם להתפתח בצורה אפקטיבית ומוצאים עצמם עוברים את אותם שיעורים שוב ושוב. עוזרת להתגבר על העקשנות ובכך לקצר את הדרך. עוזרת לאנשים שבמסגרת עיסוקם מתמודדים עם מטלות רבות ושונות לעשות סדר בדברים ובכך לארגן את עבודתם בצורה טובה ונכונה יותר.

היבט פיזי: מחזקת באופן כללי את הגוף הפיזי. טובה לאיחוי עצמות ולחיזוק מבנה השלד, ולאיזון וחיזוק של מערכת השרירים, בעיקר בסוגיות של כיווצים כרוניים ושל נוקשות בשרירים עד כדי חוסר גמישות קיצוני. מעודדת ניקוי הגוף הפיזי מרעלים וכן יכולה לייצב ולאזן פחד גבהים.