זהב (Gold (Aurum

תיאור, מראה ומידע כללי: הזהב היא מתכת אצילה, היא אינה מושפעת ממים, מחלידה או מתפוררת בהם, ואינה יוצרת אינטרקציות במגע עם גוף אנושי. הצבע המקורי בדרך כלל צהבהב.  הידועה ביותר מבין המתכות היקרות. מהווה בתודעה האנושית סמל ליוקרה, עושר והצלחה. רבים חירפו נפשם ואף איבדו את חייהם בחיפושים אחרי זהב. היא אינה נוטה לאבד מערכה, ולכן ישנם בנקים ומערכות מסחריות רבות ששומרות את הונן בשווה-ערך שמורכב ממטילי זהב. זהב הוא שם נרדף לאיכות גבוהה מאד, כך שבתחרויות שונות (בעיקר בספורט) מחלקים מדליות מצופות זהב לזוכים במקומות הראשונים.

מידות: נמדדת ביחידות קרט זהב, יחידה  ששונה מקראט של אבני חן ויהלומים: יחידת קרט זהב מתייחסת לעד כמה הזהב טהור, כלומר: כמה אחוזים מתוך המתכת הם זהב, בעוד שהקראט של אבני החן היא יחידת משקל של 0.2 גרם. למשל: כשאומרים זהב 24 קרט, מתכוונים לזהב שהוא טהור ב-100 אחוז. כשאומרים: ספיר של 10 קראט, מתכוונים לאבן ספיר ששוקלת 2 גרם. את הקרט של הזהב כותבים Karat, ואת הקראט של היהלומים ואבני החן כותבים Carat.  בדרך כלל יש הטבעה על זהב ובה מצויינת כמות הקרט.

מידע גימולוגי נוסף: ההרכב הכימי:Au, קיצור למילה הלועזית Aurum -זהב. באנגלית  המילה היא גולד Gold. מבנה ההתגבשות קובי, מכרות הזהב הגדולים נמצאים בדרום-אפריקה, צפון-אמריקה, אוסטרליה וברזיל. הקשיות נמוכה ונעה בין 2.5 ל-3, זו הסיבה העיקרית לכך שממעטים להשתמש במתכת זהב נקייה לחלוטין, כשמוסיפים לה חומרים אחרים התערובת מתקשה ומתאימה יותר לתכשיטים. המשקל הסגולי גבוה : 16 גרם לסמ”ק. השילוב של זהב וקוורץ הוא נדיר יחסית ובעל ערך אנרגטי גבוה (שיפורט בהמשך). יש שילוב שנעשה  במעבדה שנקרא “אקווה-אורה”, כשבתהליך חשמלי מפגיזים קריסטל-קוורץ בחלקיקים של זהב. זוהי אבן בעלת צבע תכלכל מדהים ותכונות אנרגטיות ייחודיות (ר’ מחיצה נפרדת).

שימוש אנרגטי: בשימוש האנרגטי בזהב חשוב להתבונן לחוד על תכשיטים בהם המתכת משמשת כבסיס לתכשיט ומשובצות בה אבני-קריסטל שונות, לבין מצב בו התכשיט עשוי כולו ממתכת, או כשמשתמשים בגוש מתכת לטיפול. (במקרה של זהב, זה לא נפוץ, בעיקר בגלל מחירה הגבוה). בתכשיטים משובצי אבנים יש לקחת בחשבון את כמות הזהב מול גודל האבן ועוצמתה. התכונה האנרגטית החשובה ביותר של הזהב היא יכולתה לשמר את האנרגיה של האבן המשובצת בה ולשמש כמעין טרנספורמטור (מאזן) בין אנרגיית הקריסטלים לזו של המשתמש, תורמת להרמוניה בין השניים, ועוזרת למצות טוב יותר את הפוטנציאל של האבן. בתכשיטים הזהב אינה המינרל העיקרי, אלא תוספת לאנרגיית האבן.

היבט נפשי-רגשי-רוחני: יש לה איכות מתגברת. בעבודה על תכנים רגשיים, היא מטהרת ומאזנת ואף מרגיעה בסופו של דבר ועוזרת לייצב את המערכת הרגשית ולחזק את הרגש החיובי. זה נותן בסיס לעבודה רוחנית וחיבור למימדים גבוהים יותר.

היבט חשיבתי: מעבירה אנרגיה של טוהר כללי, התמזגות עם החיים, החברה והיקום. מאפשרת חיבור חיובי וזורם בין דברים ומעוררת שמחה ואהדה (למרות שהיא מרגיעה במהותה). מחברת למהות של יופי פנימי, וכן רצון ומוטיבציה להגביר תכונות אלה. מאזנת את האנרגיות של מרכז הגוף מה שמעודד שיפור של הבטחון העצמי, הרגעה של האגו, והפחתת תחושה של ריקנות. עוזרת להרגיע רגשות אשמה,

היבט פיזי: תורמת לניקוי וטיהור כללי של הגוף הפיסי, תורמת לאיזון מערכת העצבים, העיכול, מעדדת איזון של מחזור הדם. אוטיסטים ירגישו מאד נוח איתה וכן חולי אפילפסיה.