ווריסייט Variscite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה ומידע כללי: אבן נדירה יחסית, לרוב ירוקה בעלת תכלילים חומים ולבנים, לעיתים עם מעט כתמים בתכלת-כחול, מזכירה מעט במראה שלה את הטורקיז. יש לה גם גירסה אדומה שהיא נדירה במיוחד. התגלתה והוגדרה לראשונה בשנת 1837 על קרויה על שם האיזור בו התגלתה: ווריסיה  Variscia, שהוא שמו הקדום של איזור Vogtland בגרמניה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית היא: Al(PO4)•2(H2O) שילוב של: אלומיניום, זרחן, חמצן ומימן חמצני (מים). מבנה ההתגבשות הקריסטלים אורטהורומבי, הקשיות הממוצעת 4-5 בסולם של 1-10 והמשקל הסגולי הממוצע 2.5 גרם לסמ”ק. בטבע נמצאה עד כה  במרכז אירופה (גרמניה, אוסטריה וצ’כיה), באוסטרליה ודרום אמריקה (בוליביה), וכן בארה”ב (יוטה, אריזונה ונבדה).

שימוש אנרגטי:  אפשר לקרוא לה “אבן התקווה”: הקלילות שבה והאנרגיה המאד חיובית שלה מזכירים למי שמשתמש בה שהתקווה קיימת תמיד. אבן לב במהותה, מהווה גשר ומהדהדת רוגע, הרמוניה וקלילות, מרגיעה ומאזנת לחצים ומתחים, עדינה יחסית, פחות תתאים לחוסרי איזון קיצוניים. נפלאה למדיטציה,  מעניקה קלילות ואיזון רגשי.  מתאימה למאותגרי נפש: נכים רגשיים, בעלי פיגור-שכלי, אוטיסטים וכו’, וכן לחולים במחלות כרוניות, או למטפלים מקצועיים באנשים חלשים או פגועים גופנית או נפשית. מאזנת מצבים של  דכדוך/דכאון. מזרימה תקווה ושמחה וקלילות להלך הרוח. מגבירה את החיבור של המשתמש לאנרגיה המרפאה של עולם החי והצומח.

היבט רוחני: מחברת לעובדה הברורה והראשונית, שהנשמה עוצמתית במהותה ונצחית, עוזרת למצוא הסבר והגיון בהתנסויות עבר, למשל: להבין מדוע חווים מחלה מסוימת בחיים הנוכחיים ואיך זה מתחבר לגלגולים קודמים. טוב לתת אותה במצבים סופניים, עוזרת לעשות את המעבר מהגוף בצורה קלה יותר.

היבט מנטלי-נפשי: שולחת מסר, שפתרונות למצבים קיימים הם לא פעם פשוטים וזמינים. מעודדת לסמוך על היקום כמקום ידידותי, ואז הדברים “מתיישרים” ומסתדרים בהתאם. אבן של אהבה, לעצמי ולאחר, שמביאה עימה תחושה של ערך עצמי, אומץ ומתגברת את המשאבים הנפשיים להתמודד עם כל מה שנקרה בדרך. טובה לאנשים מבוגרים, מחזקת את ההבנה שעם השנים מצטברים נסיון ובשלות, ומעודדת לראות את הצדדים החיוביים בהתבגרות.

היבט פיזי: מחזקת בעקיפין את החיבור בין הגוף האתרי לגוף הפיזי, מה שנותן חיזוק לגוף הפיזי, טוב להשתמש בה לחיזוק יחד עם אבנים ממריצות בצבעים של צ’קרת הבסיס.