וולפנייט Wulfenite

תיאור כללי ומראה: הצבעים על פי רוב צהוב-דבש, כתום, אדום וחום ולעיתים רחוקות ב אפור ולבן. בגרסתה הצהובה נקראת לעיתים “עופרת צהובה” (Yellow lead ore). צבעיה החזקים, המרקם והצורה הייחודיים שלה הפכו אותה לפופולרית בקרב אספני אבנים ברחבי העולם. קרויה על שם מינרולוג אוסטרי בשם פרנץ קסביאר וולפן שחי במאה ה-18. מתגבשת לעיתים בשילוב עם מינרלים נוספים כמו: מימטייט, סמיטסונייט, ונדנייט וגלנה. לעיתים עושה שיתופי פעולה מרהיבים עם הקוורץ.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי: Pb(MoO4) שילוב של עופרת, מוליבדן וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי טטרהגונלי, מבנה היוצר תצורות מרובעות, לרוב מתגבשת במושבות של מבנים מרובעים שטוחים או בגושים. שקופה עד אטומה לחלוטין. הקשיות בסביבות 3 בסולם של 1-10, דומה לזו של הקלציט. דמיון נוסף בין שני המינרלים הוא המרקם הזגוגי דמוי זכוכית. משקלה הסגולי גבוה יחסית ונע בין 6.5 ל-7 גרם לסמ”ק, זה נובע מהעופרת שבה. היא נחשבת לכבדה מאד יחסית לאבן בעלת מרקם זכוכיתי. היא רגישה מאד לחום ויש להזהר בטיפול בה. לרוב נוצרת באיזורים בהם כורים עופרת. מבחינה גיאוגרפית מקורה בעיקר ממרוקו, נמיביה (דרום-אפריקה) וכן במקסיקו וארצות-הברית.

שימוש אנרגטי: מחזקת וממריצה בכל הרמות: פיזית, מחשבתית, רוחנית ורגשית. מחברת לטבע ולטוב שניתן להפיק בשנייה במקום פתוח בו יש הרבה מן הצומח. מחזקת את החיבור והאהבה לפלנטה ואת המודעות לחשיבה על שמירה עליה. מתאימה לעוסקים באקולוגיה ובשמירה על איכות הסביבה. וולפנייט בגווני כתום-זהוב נותנת חיזוק מעשי לאנרגיה המינית ומחזקת את היצריות. מאחר והאנרגיות של היצר והיצירה דומות זו לזו ומחזקות זו את זו, היא מחזקת גם את הפן היצירתי-אומנותי ומתאימה לאמנים יוצרים.

היבט רוחני: טובה כאבן מדיטציה. מאפשרת חיבור קל ומהיר בין הרוח והחומר. עוזרת לעבור בצורה טובה וחלקה יותר בין מישורים שונים של מודעות. ניתן להשתמש בה כסמן-דרך כשעושים מסעות רוחניים. תעזור לאוחז בה לעשות את המסע בצורה יותר מודעת ומכוונת. טוב לאחוז אותה בתהליכי שחזור גלגולים.

היבט מנטלי-נפשי: מחזקת כוח-רצון ונחישות, אומץ והעזה ומחלישה הססנות ועל-ידי כך עוזרת לסלק מכשולים וחסימות שעומדות בדרכו של מי שהחליט לעשות דרך של מודעות ולהרחיב את הפנימיות שלו. עושה זאת על-ידי כך שמאפשרת לקבל את קיומם של דברים ומצבים איתם לא קל לנו ויחד עם זאת, לא לאפשר לאילו להפריע בתהליכי ההתפתחות האישית שלנו. עוזרת לשחק את “משחק-החיים” למרות שלעיתים משחק לפי חוקים אלה נראה לא נכון ולא מתאים, הרי מי שיודע לשחק את המשחק יכול ליהנות ולזמן לעצמו חיים טובים יותר. לכן ניתן גם להגדיר אותה כאבן של שפע. טובה לחיזוק ההחלטיות, בעיקר כשמדובר בצעדים של התפתחות אישית.

היבט פיזי: מחזקת אנרגיה פיזית ואת הגוף הפיזי באופן כללי. מחזקת חושניות ותשוקה, ממריצה את חילוף החמרים.