ווזובייאנייט – אינדוקרס Vesuvianite – Indocrase

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

מראה ומידע כללי: מוכרת גם כ’אינדוקראס’, מופיעה לרוב בצבעים ירוק, אדום-ורוד חום, צהוב ולבן ולעיתים רחוקות בכחול. מרבה להתגבש ליד קלציט, אפידוט, פלואוריט וגרנט. מקור השם באיטליה, שם התגלתה לראשונה באיזור הר הגעש ‘ווזוב’ וכך קיבלה את שמה. שמות נוספים הוצעו לאורך הזמן, אולי מפאת אורכו של השם המקורי, היחיד שתפש היה ‘אינדוקרס’, שהוא אפילו נפוץ יותר מהמקורי, לעיתים נקראת גם ואזנייט. מרבצים שלה נמצאו גם בקנדה (קוויבק) ואיזורים שונים בארצות הברית.

מידע גימולוגי: מופיעה לרוב בירוק. עשויה מסיליקה, אלומיניום ומגנזיום. הקשיות הממוצעת נעה בין 6-7 בסולם של 1-10. מבנה ההתגבשות הקריסטלי טטרהגונלי, שנותן צורות רבועות. המשקל הסגולי 3.4 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: אבן לב חשובה שמרגיעה את הרגשות ועושה איזון בין סערות האגו לבין השילוב של ההגיון והלב. באופן כללי שהיא עושה את ההקשר בין המחשבות והרצונות עם המציאות הפיזית היומיומית, עוזרת לקדם באופן אמיתי את מטרותיו של האדם. אבן של איזון בין קצוות.

שימוש רוחני: מדיטציה איתה עוזרת לחזק את החיבור לעצמי הגבוה ולמימדים הגבוהים של הנשמה. שחרור חסימות ואמונות ישנות שאינן משרתות עוד את האדם יכולות לכוון אותו להגיע עמוק יותר למימוש חזון הנשמה.

היבט רגשי: האנרגיה שלה נותנת תמיכה אמיתית ללב ללכת עם השאיפות העמוקות והאמיתיות של האדם ולהגשים חלומות כמו: שינוי במצב התעסוקתי, הרגשי וכל שינוי משמעותי אחר שיש רצון עמוק לעשותו. עוזרת לאדם לאהוב ולקבל את מי שהוא.

היבט חשיבתי: מצוינת להתמודדות עם מחשבות שליליות, האנרגיה שלה מאתרת וממוססת את אותן מחשבות ומחזירה לאדם את ההתלהבות הראשונית מהחיים וממה שהם יכולים לתת, בו-זמנית עוזרת לשחרר אמונות מגבילות שמנהלות את החיים וחוסמות אותם. מעודדת את האדם לעמוד זקוף ובטוח מול כל אתגר ולהגיב בצורה אסרטיבית.

היבט מקצועי-טיפולי: טובה עבור מטפלים ומטופלים כאחד, וטוב לצרפה לטיפולים שונים, רוחניים ומנטליים כמו: ריפוי שיחתי, חקירת מחשבות, שחזור גלגולים וריברסינג (עבודת ריפוי הכוללת נשימה מעגלית).