וובלייט/וואבלייט – Wavellite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: אבן נדירה יחסית ולא מאד מוכרת. מרתקת למראה, הצבע הוא ירוק בגוונים שונים, החל מירוק אמרלד עמוק וכהה, דרך ירוק תפוח עד ירוק חיוור עם גוון צהבהב. לרוב ניתן למצוא אותה במושבות של מצע סלעי שעליהן היא מתגבשת בדוגמאות בהן משולבים עיגולים מושלמים ומחורצים, לעיתים תופיע במושבות בהן עיגולים מושלמים. נקראת על שם וויליאם וואבל, מינרולוג אנגלי שגילה והגדיר אותה במאה ה-19.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי שלה: Al3(PO4)2(OH)3F0.5•5(H2O)  עשויה מאלומיניום, זרחן, מימן, חמצן ופלואור, מכילה בתוכה מים בכמות גדולה. הקשיות שלה נמוכה ונעה בין 3.5-4 בסולם של 1-10, ההתגבשות הקריסטלים הפנימית אורטהורומבית, המשקל הסגולי הממוצע 2.34 גרם לסמ”ק. בטבע ניתן למצוא אותה באיזורים שונים בארה”ב, בדרום אמריקה (בעיקר ברזיל ובוליביה), איזורים שונים באירופה המרכזית, דרום אפריקה ואוסטרליה.

 שימוש אנרגטי:  המסר העיקרי שלה הוא היות כל אדם עולם ומלואו, ומזה נובע ש”כולנו אחד”, הפנמת האמת הזו עוזרת לראות את החיים והקיום בפרספקטיבה רחבה, זה מעודד הבנה של מצבים בצורה טובה יותר, ועוזר לברור את העיקר מהטפל. אבן מעולה לתהליכים של שפע למיניהם. האנרגיה שלה ידידותית ומשתלבת נפלא עם זו של אבני ריפוי אחרות, כמובן בהתאמה למשתמש.

היבט רוחני: מעולה למדיטציה, נותנת פרספקטיבה לגבי הסיבה לשיעורים שונים שחווה אדם במהלך חייו.

היבט מנטלי-נפשי: עוזרת להתמיד בתהליכים כדי להגיע להישגים, גם כשהדרך נראית מאתגרת. מחדדת את ההבדל בין התמדה להתעקשות שנאחזת ולא מרפה. עוזרת להיות בשקט נפשי ולא להיות מושפעים מאנרגיות שליליות סביב. גם אם קרתה “נפילה” לתוך אנרגיות או מצב לא חיובי, תומכת בחזרה לאנרגיות חיוביות במהירות רבה יחסית.

היבט פיזי: מחזקת באופן כללי את המערכת החיסונית ואת הלב הפיזי והריאות, טובה לבעיות נשימה שונות, ליחה המצטברת בריאות ובאופן עקיף טובה להתקררויות ושפעת. מצוינת לבעיות עור שונות, כמו דרמטיטיס. טובה לספיגת מזון לסוגיו (כמובן שחשוב להקפיד על תזונה מאוזנת).