התייר הרוחני – מסע אל קצות האמונה

מאת מייק בראון. הוצאת פראג

זהו מסמך מרתק שסוקר את המורים הרוחניים השונים והאנשים המוארים שמדריכים ומעשירים את האנושות בת-זמננו. זהו תיעוד מסעו של העיתונאי מייק בראון אך תוך חקר העולם הרוחני, מסע חובק עולם שלא מפספס אף מורה רוח של תקופתנו וגם כמה שעברו מהעולם.

“רוחניות הפכה להיות מעין מילת-מפתח של תקופתנו” טוען המחבר בהקדמה. ראשיתו של המסע במפגש של המחבר עם בנג’מין קרים, אנגלי תושב לונדון הטוען שהוא מחובר לגלגול הנוכחי של ישו, לורד מאיטריה, שלטענת קרים חי בטיבט מאז תחילת הספירה ובסוף שנות ה-70 החליט לעבור ללונדון כדי לעזור לאנושות לצאת ממעגל המלחמות וההרס. לפי גישה זו יושב מאיטריה בתוך הקהילה האסיאתית במזרח לונדון וממתין לשעת הכושר להתגלות בפני האנושות. בראון נכח במפגש בו בנג’מין קרים הציג את המידע בפני חדר מלא אנשים. מפגש זה עורר בבראון את הסקרנות הגדולה שהניעה אותו לצאת למסע במהלכו בדק, חקר ופגש את המאסטרים והגורואים הידועים ביותר, שחלקם חיים ופועלים בינינו וחלקם כבר עברו מהעולם.

בראון נסע לאשרמים, השתתף במדיטציות וסטסנגים (סטסנג – ישיבה עם מורה מואר), קרא מידע וראיין אנשים המשמשים כבני לוויה למורים השונים או כאלה שמלווים אותם כחסידים. בין השמות המוזכרים  בספר שאת המידע עליהם חקר ובדק: הדלאי לאמה, אמא מירה (האם המתוקה), אמה צ’י הידועה בכינוייה “האם המחבקת”, אושו, מדאם בלווצקי, הסאי-באבא ועוד ….

הספר כתוב בלשון קלה ומרתקת. חלק מקסמו הוא בעובדה שהמחבר מגיע להתנסויות אלה נקי לחלוטין מדעות לכאן ולכאן ואינו מתיימר להיות רוחני או אנטי רוחני. הוא אינו מוותר לעצמו וחווה כל חוויה אפשרית מול דמויותיהן החיות והמתות של מורי הרוח הגדולים. הוא מביא מסמך חושפני, מרתק ואובייקטיבי. זהו ללא ספק ספר חובה  שיכול להעשיר את עולמו של כל מי שמתעניין בעל-חושי והנסתר.