המטייט Hematite

 

תיאור כללי ומראה: עשויה מברזל שהתחמצן. אבן עתיקה המוזכרת בתרבות מצרים. כשהיא מוחלקת נראית  כסופה ומבריקהבדומה לכספית, בגרסתה הגולמית נראית כמינרל חום-אדמדם מתכתי. אם חותכים אותה ניתזת אבקה אדומה. מקור השם מהשפה היוונית והפירוש: “כמו דם”. במצרים העתיקה נהגו לכסות את הגופות החנוטות של האנשים החשובים באבקת המטייט, כי האמינו שכך ניתן לגרום להם לקבל את חייהם בחזרה

מידע גימולוגי: מסמלת שלושה יסודות:  אדמה, בה נוצר הברזל, אויר, ומים שגרמו לחמצון. הנוסחה הכימית:Fe2O שילוב של ברזל וחמצן. היא אטומה וכבדה יחסית, המשקל הסגולי 5.2 גרם לסמ”ק. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה. לרוב נוצרת בגושים, לעיתים ניתן לראות עליה חריצים בצורת מעוין. הקשיות הממוצעת 6 בסולם 1-10.

שימוש אנרגטי כללי: מחדירה אל הגוף הפיזי אנרגית אור גבוהה. היא מסמלת את האפשרות לטרנספורמציה של אדם יחיד או קבוצת אנשים ומייצגת תהליך של שינוי מאחר והיא נוצרת משינוי צורתה של אחת המתכות החזקות. מביאה הרמוניה לחיבור בין הגוף הפיזי וההילה (הגופים המעודנים). אפשר לענוד אותה, להניח על הגוף במערכים ולעשות איתה מדיטציה. היא מעבירה ברמה האנרגטית את המהות של הברזל.

היבט נפשי-רגשי: העובדה שהמראה החיצוני כסוף ובתוכה היא אדומה חשובה להבנת טבעה האמיתי. זה מצביע על כך שהיא סימבול לתהליכי שינוי שאינם נראים חיצונית. טובה לחיבור בין ההילה לגוף הפיזי במקרים של ניתוק מהעצמי, כמו: הלם, נרקוזה (הרדמה) ומצבי חרדה. מאזנת סחרחורות, לחץ דם לא-מאוזן או נטייה להתנתקות מהעולם הפיסי. תעזור לאלה שלוקח להם הרבה זמן להתאזן לאחר שהם מתעוררים משינה.

היבט מנטלי: מחזקת חשיבה חיובית. עוזרת להפיג את המתח הנובע מפעילות-יתר של המוח. מייצבת זרמי אנרגיה העוברים דרך הגוף, ומאפשרת שינה שלווה ורגועה וכן עוזרת לנדודי שינה. נפלאה לילדים: אפשר להניחה מתחת לכרית של ילד שמתקשה לישון או סובל מסיוטים.

היבט פיזי: הגורם למחלות רבות כיום הוא זיהום הדם כתוצאה ממזון, אויר ומים שאינם נקיים ותרופות. ההמטייט היא אבן ריפוי מצוינת לכל מחלה הקשורה בדם, יש לה עליו השפעה ישירה, מחייה ומחזקת (כמובן שבשילוב מודעות-עצמית והרגלי תזונה טובים). היא נותנת חיזוק כללי לגוף הפיזי, טובה לנשים, שמאבדות דם בכל חודש בעת המחזור החודשי, מסייעת לתהליכי קרישת-דם, מעודדת ניקוי מערכת הדם מזיהומים שונים ולכן מומלצת למעשנים ולמי שחשוף לקרינה ולזיהום סביבתי. עוזרת להתאושש מהר יחסית מג’ט-לג (חוסר איזון לאחר טיסה). טובה לכל המחלות הזיהומיות ואחרי ניתוחים מכל הסוגים. אפשר לתת אותה אחרי לידה, כולל ניתוח קיסרי. ניתן לשים אותה גם בעריסה או מיטה של תינוקות לאיזון כללי (יש לשים לב שתהיה מוחלקת ומספיק גדולה שהתינוק לא יוכל לבלוע אותה).

המטייט כעזרה למחלות של התקופה המודרנית: חיזוק מערכת הדם חיוני לריפוי מחלות קשות שהפכו בתקופתנו לנפוצות כמו סרטן ואיידס. המטייט מצוינת למחלות קשות אלו ואחרות, אך יש להמנע ממנע כשלוקחים תרופות חזקות כמו כימותרפיה, כי האבן מעודדת את ניקוי החומרים מהדם והיא עשויה להחליש את פעולת התרופות.