היפרשטיין Hypersthene

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה:  ידועה גם בשם Eulit  אבן כהה, מופיעה בעיקר בצבע אפור עד שחור, אבל יש לה גם גרסאות בירוק וחום. בעלת איזורים מבריקים, וכשהיא מלוטשת מזכירה מעט במראה שלה את עין הנץ, אבל הצבע הכללי הוא יותר לכיוון השחור. מקור השם היפרשטיין בשפה היוונית והפירוש: “יתר-כוח”.

מידע גימולוגי:  הנוסחה הכימית: (Mg,Fe(SiO3 שילוב של מגנזיום, ברזל, סיליקה וחמצן. הקשיות הממוצעת 6 בסולם של 1-10, המבנה הקריסטלי הפנימי אורתהורומבי. המקור העיקרי: דרום אמריקה וקנדה. במסחר לעיתים קוראים לה “לברדורייט הקטיפה” בשל המראה העדין והקטיפתי שלה, אבל היא שונה בתכונותיה מהלברדורייט.

שימוש אנרגטי: מרגיעה ובו בזמן מחזקת הגנות.  יכולה לחזק אבנים כשמונחת לידן, מחזקת אופטימיות ועל ידי כך מרגיעה דאגנות ולחצים פנימיים. מחזקת עוצמה אנרגטית וכריזמה, מתאימה לאנשים ביישנים שנוטים להיות שקטים.

 היבט רוחני: יכולה לתת חיזוק מעשי לאבנים בעלות אנרגיה רוחנית גבוהה כמו דנבורייט, אפופילייט, סלנטייט וסלסטייט. מחזקת את הקשר בין הצ’קרה התחתונה שבתוך האדמה לצ’קרות הגבוהות שמעל הכתר.

היבט נפשי-רגשי:  במקביל להיותה מרגיעה היא מחזקת עוצמה פנימית וחיצונית. אבן יפהפיה שמחברת את המשתמש בה ליופי פנימי נשגב ועוזרת להזכר מהו יופי, כדי לשחזר מהות זו ולהביאה לתחומים אחרים בחיים. בעקיפין מחזקת בטחון עצמי וטוב להשתמש בה לצד אבנים מהמגזר הצהוב כמו סיטרין וטופז.

 היבט מנטלי-חשיבתי: מחזקת את החיבור לב-מוח. עוזרת לסדר את המחשבות, תתאים לאנשים מבולבלים שקשה להם לארגן את חייהם וסדרי העדיפויות שלהם. טובה לצומת דרכים כשלא ברור לו לאיזה כיוון לפנות. אפשר להשתמש בה במצבים בהם דרושה הרגעה רגשית אבל יחד עם זאת נדרשת עירנות.

 שימוש פיזי: באופן כללי מרגיעה כאבים פיזיים, ומחלישה מתח בזרועות ובכתפיים. מאזנת את החומציות בקיבה.