הילרס גולד Healers’ Gold

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה:  הילרס גולד (זהב של מרפאים) היא שילוב של שתי אבנים: פיריט ומגנטייט. הצבע הוא שילוב בין הזהב של הפיריט לאפור-שחור של המגנטייט. לרוב מופיעה בחלוקים שעליהם חריצים. במקור נמצאה עד כה באריזונה, ארה”ב.

מידע גימולוגי:  לפיריט והמגנטייט כמה אפיונים דומים מבחינה גימולוגית: פיריט: שילוב של ברזל וגופרית, קשיות הממוצעת 6 בסולם של 1-10. מגנטייט: שילוב של ברזל וחמצן וקשיות ממוצעת 6 המבנה הקריסטלי הפנימי של שתיהן קובי, המבנה הסימטרי ביותר הקיים. המשקל הסגולי נע בין ה-5 גרם לסמ”ק של הפיריט ל-5.2 גרם לסמ”ק של המגנטייט, בזכות הברזל שבשתי האבנים המרכיבות אותה היא כבדה יחסית.

שימוש אנרגטי: היא מן אבן קסמים מופלאה, מתנה שרקח הטבע. מתגלמות בה התכונות של שתי האבנים המרכיבות אותה. וכל אחת מעניקה מהתכונות שלה לשילוב החדש שהוא משהו חדש שנוצר. שתיהן מקרקעות, מחזקות ורוחניות בו זמנית, אך במגנטייט הדגש הוא יותר על הקרקוע, בעוד שלפיריט יש את התדר הזהוב/גבוה של הכתר כך שההילרס גולד קלילה ופחות מקרקעת מהמגנטייט. נאמר על הפיריט שיש לאנרגיה שלה מימד אשלייתי, ולעתים היא  מטעה ומכוונת אל היפה והשטחי, החיבור עם המגנטייט בהילרס גולד מבטל את המימד האשלייתי.

היבט רוחני: היא אבן מופלאה, חיובית ועוצמתית. יש לה סגולות ריפוי חזקות, קרקוע שאינו מפריע לעלות למימדים גבוהים, היא מהדהדת מסה חזקה ומשמעותית של כוח חיובי, שמחולל הרמוניה אנרגטית בין הגופים השונים: פיזי, רגשי, מחשבתי ורוחני.

היבט נפשי-רגשי: ההרמוניה שלה משפיעה ומאזנת את העולם הרגשי, היא מזרימה מסות של אופטימיות ותקווה יחד עם כוח שמעודד מוטיבציה ויוזמות חדשות מכל סוג. טוב לשלב אותה עם כל אבן שעוזרת להוציא דברים אל הפועל. עוזרת להגיע לשלוות הנפש הרצויה כדי לקבל החלטות מתוך התבוננות צלולה ורחבה.

שימוש פיזי: מחזקת וממריצה את הדם, עושה תחזוקה כללית לגוף ולהילה וניתן לישון איתה בלילה. בשימוש בה היא עושה מעין ‘החלקה’ הדרגתית לגוף ולהילה.