הילינג ללא מגע – טיפול מרחוק

מאת יעל נאמן ומיכל ביאל-ויסלברג

כמעט כל שיטות הריפוי האנרגטי מכילות את האפשרות לטפל מרחוק – ללא מגע. כהילרית גם אני מיישמת לעיתים את הטכניקה הזו.  לצורך כתיבת המאמר שיתפתי פעולה עם יעל נאמן, שהיא תלמידה שלי וכיום כבר מטפלת מנוסה ומעבירה סדנאות. יעל מרבה לעסוק בהילינג ללא מגע ומרבה לתקשר ולטפל מרחוק בבעלי-חיים ואני מודה לה על המידע רב הערך שהביאה למאמר. פרטי התקשרות עם יעל תמצאו בסוף המאמר.

ריפוי בהילינג – העברת אנרגיה ממטפל למטופל ואיזון ההילה והצ’קרות הוא תורה עתיקה שמקורה במזרח הרחוק ובתרבויות עתיקות ומפותחות כמו מצרים, ויש האומרים גם  אטלנטיס ולמוריה. סוגים שונים של ריפוי בהילינג הולכים ותופסים תאוצה בימינו וההילינג ללא מגע ביניהם. להילינג ללא מגע יש שמות נוספים: הילינג מנטלי, הילינג מרחוק, פראניק הילינג (מהמילה פראנה), הילינג אסטרלי, והילינג בחיבור נשמות, ובתקופה המודרנית יש הקוראים לו “הילינג דרך הטלפון”.

מסתבר שהיכולת לתקשר אנרגטית אינה מוגבלת על ידי המרחב הפיזי וניתן ליצור קשר אנרגטי ומחשבתי עם אדם הנמצא במרחק כלשהו מאיתנו, בין אם הוא יושב איתנו באותו חדר ולא נוצר איתו מגע פיזי, ובין אם הוא נמצא ביבשת אחרת. ישנן גישות ותיאוריות שונות, אך העקרון דומה: דמיינו לעצמכם רשת אנרגטית ממנה מורכבת המציאות שלנו, על רשת זו נמצא כל דבר הקיים בה. בתהליך מדיטציה אנחנו עולים למימד גבוה, סורקים אותה ומבקשים למצוא עליה את האדם בו אנו מעוניינים לטפל כיישות אנרגטית, כשאנו מוצאים אותו אנחנו מתחברים למהות ושולחים אליה אנרגיית ריפוי. ניתן לטפל באנשים בכל הגילאים, כולל תינוקות, בחיות וגם באנשים שנמצאים במצב של חוסר הכרה (קומה).

בטיפול מרחוק, כמתחברים לאדם או לחיה בה רוצים לטפל, עובדים עם רמת הנשמה שלה. טיפול זה אינו מתאים לכל אחד, ומאחר ומדובר בטיפול ברמת הנשמה, בדרך כלל יתאימו לזה וגם יבחרו לעסוק בזה אנשים בעלי נשמה מפותחת שחשים שזהו ייעודם. תנאי חשוב הוא אמון מלא במסרים המגיעים ויצירתיות ודמיון פתוחים, מאחר וברמה מסוימת שהמטפל בעצם “יוצר את הטיפול והריפוי”.

לטיפול מרחוק אפיונים המבדילים אותו מפני הטיפול הרגיל: אין בו את הקירבה והחום הפיזי שבמקרים מסוימים חשובים מאד עבור המטופל. האנרגיה נחווית כמעט תמיד כפחות חזקה ברמה הפיזית, אך לעומת זאת היא עשויה להיות עוצמתית בהרבה ברמה המנטלית, הנפשית והרוחנית. התוצאות של טיפול זה עשויות להיות ממשיות ומרשימות ביותר.

שיטת הטיפול בהילינג מרחוק עשויה לקצר תהליכי טיפול מכיוון שהיא מאפשרת לעבור דרך כל החסימות של המטופל ולגעת ישירות במקור הסוגיה או החסימה ושם לעשות את העבודה. אפשר להתייחס לסוגיה בין אם מקורה בגלגול קודם ובין אם היא שייכת לגלגול הנוכחי. בטיפול מרחוק ניתן לעבוד גם עם תינוקות ולפתור סוגיות שמקורן בגלגולים קודמים (לדוגמא: תופעה נפוצה אצל תינוקות שמקורה לא פעם בחיים קודמים היא  ריפלוקס).

טיפול מרחוק חייב להיעשות בהסכמה, אך שלא כמו בטיפול פיזי, כאן יש כמה יוצאים מן הכלל: במקרים מסוימים ניתן לקבל אישור מהאפוטרופוס של האדם, כמו במקרה של תינוק שזה עתה נולד או במקרים של אובדן הכרה (קומה), אז ניתן לבקש את ההסכמה לטיפול מהנשמה או מקרוב שהוא בדרגת קרבה ראשונית.

טיפול מרחוק עשוי לעזור ולהקל במגוון רב של סוגיות כמו:  כאבים פיזיים שונים (יוצאים מן הכלל הם כאבי גב בהם עדיף טיפול מקרוב), מחלות פיזיות לסוגיהן, דלקות, בעיות נפשיות, מכאובים רגשיים וטיפולי פוריות (הערה: ליווי אנרגטי בתהליך הפריות עשוי להגדיל את הסיכויים להיקלטות ההפריה ובטיפול מרחוק יש יתרון ברור בכך שהמטופלת לא צריכה לצאת מהבית כדי ללכת לטיפול ויכולה לשכב במנוחה מוחלטת לאחר ההפריה).

הטיפול מרחוק אינו אחיד במהותו, וכל קשר עם מטופל הוא כמו טביעת אצבע, בה המטפל מתאים את הטיפול: מספר הפעמים, משך כל טיפול  ומה מתרחש בו לפי אופי הסוגיה. בטיפול כזה נוצר קשר בין הנשמה של המטפל לזו של המטופל וחלקו מתבצע בדרגים מאד גבוהים, בהם שניהם מאפשרים ומרשים את ההיקשרות המיוחדת.