היולייט (הואולייט) Howlite

מראה: צבע לבן’ לעיתים עם עורקים אפורים, שחורים או חומים. לרוב מוצאים אותה בחלוקים שעשויים להיות גבשושיים. נצבעת בקלות, על-פי רוב צובעים אותה בטורקיז. עיקר פרסומה בכך שכשנצבעת בצבע טורקיז דומה לאבן הטורקיז עד כדי כך שמי שלא מכיר היטב את האבנים עשוי להתבלבל.

מידע גימולוגי: נקראת על שם האיש שגילה אותה: הנרי הואו. ההרכב הכימי: Ca2B5SiO9(OH)5 שילוב של: סידן (קלציום), בורון, סיליקה, חמצן ופחמן. הקשיות: 3.5 נמוכה יחסית, כך שהיא נשברת בקלות ואינה מתאימה לשיבוץ בתכשיטים.

שימוש אנרגטי: רצוי להשתמש באבן שאינה צבועה, מאחר והצבע, על אף שמוסיף רבות ליופייה, פוגע ביכולות האנרגטיות שלה. מסייעת לאדם להבין מה ישרת בצורה הטובה ביותר את צרכיו ויסייע להתקדמותו והצלחתו.מצוינת לנושאי תקשורת, מעודדת ומחזקת יכולות תקשורתיות קיימות. מעוררת שאפתנות ורצון להשיג מטרות אישיות, מרגיעה כעסים ומנטרלת מתח וביקורתיות. במקביל מחדדת את החושים ועוזרת להגברת הערנות והאסרטיביות.

היבט רוחני: מחזקת את הרוחניות הבסיסית שקיימת בכל אחד בין אם היא באה לידי מיצוי או לא, ולכן תהיה מצוינת לאנשים בתחילתה של דרך רוחנית.

שימוש מנטלי:  טובה במיוחד לאנשים שהדרך בה הם הולכים או הקריירה שלהם דורשת השקעה אינטלקטואלית. מתאימה גם לסטודנטים. עוזרת להתמודד עם היסוסים שצצים במהלך הדרך, מחזקת את חוש הצדק האישי ולכן מצוינת לעוסקים בנושאים של חוק וצדק כמו שוטרים, עורכי-דין ושופטים.

שימוש רגשי: מסייעת לבטא רגשות בצורה ברורה גם אם זה קשה, מאפשרת להיות יותר סבלניים. האנרגיה שלה מכוונת לאיזון : יחד עם העובדה שהיא מחזקת שאפתנות והליכה לכיוון המטרה היא מרככת אנוכיות ומאפשרת לאדם להיות פתוח וקשוב יותר לצורכי הזולת. בו בזמן היא מחזקת את העוצמה הפנימית ומאפשרת לתת מקום לתום והתמימות. טובה כשנמצאים בסיטואציה של מריבה.

היבט פיזי: מצוינת לאיזון רמות הסידן בגוף. טובה לכל סוגיה של בעיה במבנה העצם, כולל בעיות שיניים הנובעות מבעיה בעצמות הלסת.