האלכימאי

מאת פאולו קואלו. הוצאת כתר

יצירת מופת זו, שנכתבה בשנת 1988, הפכה לרב-מכר במשך שנים, שממשיך להסעיר קוראים עד היום. פאולו קואלו הוא סופר ברזילאי שרבים מספריו הפכו לרבי-מכרם. ספר זה הוא הבולט והמפורסם שבהם. זהו בעצם סיפור של מסע, אותו עורך איש צעיר, מסע שנמשך חודשים רבים על פני מרחקים עצומים, אבל הוא בעצם מסע של אדם לתוך עצמו. המסר המרכזי של הספר מדבר על כך שאדם עושה דרך ארוכה ועובר חוויות, הרפתקאות וסכנות רבות רק כדי לגלות שהאוצר שהוא מחפש נמצא בתוכו.

הסיפור כולל בתוכו את המוטיבים החשובים לעשיית דרך רוחנית: הגשמת חוקי האנרגיה הבסיסיים, האזנה והתחברות לצירופי המקרים ולאותות, התחברות להדרכה הפנימית, והבנה שאנו חלק מליבו הפועם של היקום. ישנה התייחסות למדע האלכימיה ששזור כחוט השני לאורך הסיפור: מדובר על הפיכת מתכת פשוטה לזהב ולמעשה זוהי מטאפורה לכך שאנו יוצרים את המציאות של חיינו במו-ידינו ואם נחליט ליצור לעצמנו מציאות חיובית נוכל לקבל גם במציאות הפיזית כל מה שנבקש. זהו ספר קל לקריאה, מרגש ופיוטי.

לקואלו  ספרים נוספים שהופיעו בעברית. אציין פה את כולם, למרות שקראתי רק את חלקם. רוב הספרים הם בהוצאת “משכל” של ידיעות אחרונות, חלקם הקטן בהוצאת “כתר“: “ורוניקה מחליטה למות”, “המדריך ללוחם האור”, “השטן והעלמה פרים”, “קצרצרים – אוסף סיפורים ומשלים”, “על נהר הפיאדרה שם ישבתי גם בכיתי”, “אחת-עשרה דקות”, “יומנו של מכשף”, ו”הזאהיר”.

להלן תמונותיהן של כריכות כמה מהספרים שהוזכרו כאן.