דנבורייט Danburite

מראה ותיאור כללי: הצבע הוא לרוב לבן, שקוף חסר-צבע, צהוב או ורוד ולעיתים רחוקות חום בהיר או אפרפר. אבן עידן-חדש מובהקת שהתגלתה לראשונה במאה ה-19. מופיעה גם במושבות, אך הן פחות נפוצות. מזכירה במראה שלה את הטופז והאפופילייט ולעיתים מזכירה במראה ובמגע את הקריסטל קוורץ. באופן יחסי היא אינה נפוצה, אך בקרב אנשים שעושים תהליכים רוחניים היא נעשית יותר ויותר מוכרת.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: CaB2Si2O8 שילוב של קלציום, סיליקה, חמצן ובורון. מבנה ההתגבשות הקריסטלי אורטהורומבי. שקופה עד שקופה למחצה, מחורצת לאורכה ומתגבשת בפריזמות מאורכות ורבועות בעלות סיומות דמויות מעוין שחריצים לאורכן. הקשיות הממוצעת היא 7, כמו של הקוורץ, המשקל הסגולי הממוצע 3 גרם לסמ”ק. התגלתה לראשונה בשנת 1839 ושמה נובע משם המקום בו התגלתה: העיר דנבורי, שבמדינת קונטיקט בארה”ב. המרבצים העיקריים שלה התגלו בתקופה מאוחרת יותר במקסיקו, וכן ניתן למצוא אותה באיזורים מסוימים ברוסיה, דרום-אסיה ויפן.

מידע אנרגטי: אבן עידן-חדש שהולכת וצוברת פופולריות בתקופה זו. התדר שלה מחבר לעבודה רוחנית וכמעט אין לה שימושים פיזיים. שימוש בה משקיט את פעילות המוח והופך את המחשבה לרגועה יותר. עוזרת למשתמש בה להתבונן ולראות את  התמונה הרחבה על מצבו ועל תהליכי ההתפתחות שלו.

היבט רוחני: מחזקת יכולות רוחניות כמו תקשור והעברת הילינג. מקילה על ההקשבה והחיבור להדרכה פנימית. עוזרת להתחבר לאנרגיה גבוהה ולהטמיע אותה . מתחברת לאבנים נוספות שעוזרות לעשות עבודה רוחנית כמו: סלנייט, סלסטייט ואנג’לייט.

היבט נפשי-רגשי: מרגיעה ומנקה אנרגיות צפופות של מתח, צער ודאגות-מיותרות. האנרגיה שלה נותנת מעין חיבוק מעודד שאומר: “הכל בסדר”. מאזנת את תת-המודע בעת שינה ואפשר לאחוז אותה ביד תוך כדי שינה או להניחה על או מתחת לכרית.

היבט מנטלי: מדיטציה איתה, אפילו אם נמשכת רק מספר דקות במהלך יום עבודה עמוס עשויה לשפר מיד את רמת האיזון והרוגע החיוניים כל-כך לתהליכים מדיטטיביים. מרגיעה ו”מחליקה” מתחים הנובעים מקצב החיים המהיר של תקופתנו. יש לה השפעה ישירה וחיובית על כוח הרצון.

שימוש פיזי: אין לה השפעה ישירה על הגוף  הפיזי, אך מאחר והאנרגיה שהיא מתדרת מגבירה עידוד ואופטימיות ומפיגה רגשות ותחושות כבדים, נפלא לתת אותה לאנשים חולים בכל סוגי המחלות, גם הקשות, כדי לשפר את מצב-רוחם ולעודד אותם, מה שיכול להביא בעקיפין לחיזוק מנגנון הריפוי העצמי.