דיאספור (בוקסייט-אור Diaspor (Bauxite-ore

מראה: מתגבשת כגושים דמויי לוחות דקים, רגרים או מחטים קטנות. לעיתים נראית מחורצת אך היא אינה כזו. מכילה יסודות מתכתיים של אלומיניום מוזהב מעורב באבן סלעית. טווח הצבעים כולל: לבן, אפור ואפרפר חום, אדום, צהוב וחסר-צבע. מפיעה פעמים רבות בשילובים של שניים או יותר מהצבעים הנ”ל, לדוגמא: אפור-לבנבן, אפור-ירקרק, חום-אדמדם.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: Al2O3+SiO2+TiO2+Fe2O3 כוללת אלומיניום, חמצן, סיליקה, טיטניום וברזל מחומצנים. מבחינהת הנוסחה יש כאן שילובים של קוורץ עם רובי, רוטיל והמטייט. מבנה ההתגבשות הקריסטלי אורטהורומבי. המשקל הסגולי יכול לנוע עד חצי גרם לכאן או לכאן, הממוצע: 3.1 גרם לסמ”ק. הקשיות הממוצעת 6.5 בסולם של 1-10. בשנת 1990 התגלו מרבצים של דיאספור איכותית בטורקיה, מה שעורר בה עניין גם כאבן לתכשיטים ולריפוי, עד אז העניין בה היה בעיקר תעשייתי.

תכונות אנרגטיות ורוחניות: אפשר לעמות אותה ‘אבן הגישור בין ניגודים’. היא אחת האבנים הטובות ביותר לחיבור בין מחוזות החומר והרוח: מחברת בין מהות רוחנית של המשתמש בה לבין חיבור עמוק לפיזי ולחומר. מפעילה בצורה נפלאה את צ’קרת הכתר תוך כדי חיזוק החיבור לאדמה דרך צ’קרת הבסיס, כלומר: תוך כדי תהליכים רוחניים של חיבור למחוזות הרוח היא מאפשרת התנהלות ארצית. ניתן להשתמש בה לעבודה עם חלומות: היא עוזרת לזכור את החלום ולפענח אותו.

היבט מנטלי: עוזרת לתפקד באופן רגוע ושלו, מה שמאפשר מבט עמוק ורוחני יותר על החיים. טובה לאלה שעושים שינויים בחייהם במהלכו הם הופכים להיות רגישים ופגיעים. תספק לאנשים כאלה מעטה של הגנה אנרגטית שיגן עליהם תוך כדי התהליך שהם עוברים.

היבט פיזי: טוב לתת אותה לחולים במחלת הפרקינסון (מחלה ניוונית של המוח, התוקפת בעיקר אנשים מבוגרים ומתבטאת בשרירים נוקשים ורעידות). כאבן של ניגודים עשויה לסייע לאיזון בין בסיס וחומצה במערכת העיכול. טובה לאיזון משקל הגוף, בעיקר אלה המשמינים בגלל שלגופים נטייה לצבור נוזלים.

היבט מקצועי: מתאימה לעוסקים בכתיבה כמו סופרים, עיתונאים, עורכי-דין וכו’. יש לה את היכולת למקד את הריכוז ואת היכולת להוציא מסמכים כתובים ולהשביח את איכותם. מצוינת לקוראים בקלפים, קפה, קריסטלים וכו’. עוזרת לאותם אנשים לפרש את המידע שמגיע אליהם ולהעביר את המסרים בצורה היעילה והברורה ביותר לשואלים.