דולומיט Dolomite

מראה: מופיעה בעיקר בגוונים של ורוד: בהיר או כהה לעיתים חומה. אך לעיתים היא לבנה, אפורה או שחור ובגוונים של ירוק. מתגבשת כגרגירים וגושים. בעיקר נפוצות מושבות שלה בגוונים בוהקים של ורוד מנצנץ. נקראת כך על שם הגיאולוג והמינרולוג הצרפתי “דולומיו” שחי במחצית השנייה של המאה ה-18. נוטה להתפורר ולכן לא מומלץ להכין ממנה תמצית.

מידע גימולוגי:  הנוסחה הכימית: CaMg(CO3)2 שילוב של: חמצן, קלציום, מגנזיום, ופחמן. לרוב מתגבשת בסמוך לקלציט וגם דומה לה, אך יש מספר הבדלים ביניהן: הדולומיט מכילה מגנזיום במקום חלק מהקלציום בתרכובת הכימית. הקשיות של הדולומיט עומדת על 4 ושל הקלציט בין 2.5-3. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הוא הקסהגונלי, כמו הקלציט, וכמוה היא מרבה להתגבש במבנים מעויינים. המשקל הסגולי 2.85 גרם לסמ”ק. אטומה עד שקופה לחלוטין. ניתן למצוא מרבצים שלה בעיקר באירופה (שוויץ, בריטניה, ספרד ואיטליה), הודו ודרום-אפריקה.

שימוש אנרגטי: אבן של איזון ומירכוז, נותנת איזון כללי לצ’קרות, בעיקר במקרים בהם מתוך חולשה וחוסר אנרגטי יש בריחה ודלדול אנרגטי. בעוזרת למרכז את הצ’קרות ו”לסגור” פתחים מהם יש זליגה החוצה של אנרגיה. מתאימה לילדים ובני-נוער, האנרגיה שלה מרגיעה התקפי זעם ותופעות לוואי שנובעות מחוסר איזון הורמונלי. עוזרת להרגיש טוב בתוך הגוף הפיזי ויחד עם זאת אינה יותר מדי מקרקעת. ניתן להניח גוש או מושבה גדולות בחלל החדר לאיזון כללי ושיפור האווירה.

שימוש רוחני: טובה לאנשים מהירים ואימפולסיביים שחשים צורך לא להיות ב”כאן ועכשו” עוזרת להאט ולתת לדברים לקרות. הוויברציה השקטה שלה ממתנת את דרישות האגו. לאנשים שמתפתחים רוחנית ומתאכזבים שאינם רואים דברים ממימדים אחרים, שימוש בדולומיט לאורך זמן עם התמקדות בסוגיה זו תעזור למשתמש בה לעבור שלב ולהבין שאין צורך בניסים ומיצגים דרמטיים, ולהתמקד בחיים עצמם כנס שקורה בכל רגע ורגע.

היבט רגשי-נפשי: מגבירה באופן משמעותי את האופטימיות. מחזקת את האכפתיות כלפי הזולת ואת היכולת להיות נדיבים. טוב לתת אותה לאנשים העוסקים בפעילות התנדבותית לסוגיה או לכאלה שמעוניינים להתנדב ולא מוצאים בתוכם את האומץ והמשאבים הפנימיים.

שימוש מנטלי: מצוינת לאיזון תהליכי חשיבה בהתאם לצורך של המשתמש בה. לאנשים בעלי מחשבה איטית ממריצה את מהירות המחשבה ומגבירה את היכולת להיות ספונטניים, לעומת זאת, אצל אלה אנשים בעלי חשיבה אימפולסיבית ואנשים היפראקטיביים (גם ילדים) היא מאיטה את מהירות המחשבה ומאזנת אותה. מרגיעה “פנטזיונרים” מבלי לפגוע בחזון והמוטיבציה האמיתיים שלהם. במקביל מחזקת את יכולתו של המשתמש להתחבר למיוחדות שבו ולביטוי העצמי שלו. בשעת הצורך עוזרת לעשות תהליך של “הוצאת אוויר” מהאגו הנפוח, במקביל מקילה על מי שמשתמש בה לעמוד על שלו ולנהל משא ומתן אם צריך.

שימוש פיזי: טובה לחיזוק ואיזון כללי. מצוינת בסופה של מחלה. טובה לבניית תאים בגוף לסוגיהם: דם, עצמות, שיער, שרירים. מחזקת ומעצימה זרימת חמצן בדם. טובה למקרים בהם יש רעידות בלתי רצוניות בגוף (צמרמורות). מצוינת ללוות תהליכי ניקוי-רעלים. מאזנת באופן כללי חילוף-חמרים ויכולה לעזור לויסות תקין של  משקל הגוף.