גרנט (גארנט) Garnet

תיאור ומראה: זוהי למעשה קבוצת אבנים שלכל אחת שם משלה. לרוב הצבע אדום כהה, אבל יכול להיות עם גוון  צהבהב (ספרסטייט), כהה חום-סגול (אלמדנין), ורוד (מג’נטה), ירוק (דמנטואיד), חום-חלודה (הסונייט/ גרוסיולר),  ואדום חזק (רודולייט). יש גרסאות נדירות בכחול, לבן ואפור. בעיקר נפוצה האלמנדין. מקור השם במילה היוונית “גרנטוס” שפירושה: גרגיר, ומקורו בצורה בה היא מתגבשת, כאשכולות של גבישים. יש סברה שהיא אחת מאבני החושן, הנופך המזוהה עם שבט יהודה. מאד נפוצה, מחירה אינו גבוה ובמקומות שונים בעולם ניתן למצוא אותה בצורת גושים ענקיים.

מידע גימולוגי: כל אבני קבוצת הגרנט מתגבשות במבנה קובי, ומשקלן הסגולי נע סביב 4 גרם לסמ”ק. הנוסחה הכימית משתנה מאבן לאבן. למשל, הנוסחה של האלמנדין Fe2+3Al2(SiO4)3   הקשיות נעה בין 7-7.5 בסולם של 1-10, מתאימה לשיבוץ בתכשיט. שקופה לחלוטין עד אטומה לחלוטין. משתמשים בה בסוגים שונים של תעשיות עתירות-ידע.

שימוש אנרגטי (מתייחס לאלמנדין): כשהיא גולמית היא לרוב חומה כהה, כמעט שחורה. מופיעה בחלוקים מחוספסים או בגבישים בצורת כדורגל באדום כהה עמוק. אבן פיזית שמעוררת את שתי הצ’קרות התחתונות. נותנת חיזוק אנרגטי כללי ומחזקת את הגוף הפיזי. מחזקת את שתי הצ’קרות הראשונות ומתפעלת באופן עקיף גם את צ’קרת הגרון, כך שהיא מחזקת באופן עקיף את יכולת הביטוי. לאורך זמן היא סופגת אנרגיות, ולכן חשוב להקפיד לנקותה כשמשתמשים בה הרבה. לעיתים יש לה נטייה להעלם או להשבר לאחר שסיימה את תפקידה.

היבט מנטלי-נפשי: מסוגלת לעורר את ההשראה, היצירתיות והמוטיבציה. מפיגה מצבי רוח קשים.

היבט פיזי: מחזקת את טיהור הדם. טובה במקרים של מחזור חודשי לא סדיר כשהמחזור חלש מדי, וכן לחולשה של מערכת הפריון. קשורה ליצירה בכל הרמות (גם בהיבט של ילודה וגם של היכולת ליצור). מגבירה תשוקה מינית. לכאבי גב תחתון טוב לשלבה עם הסמוקי-קוורץ

היבט רוחני: מחזקת את הקשר עם הגוף המנטלי הגבוה, מה שיכול לחבר את האדם ל”מוזה” של יצירה, למשל בתחום הספרותי. מחברת את האדם לאמת גבוהה שמאפשרת חיבור לזרימה של ידע גבוה ממקור המידע האוניברסלי.

היבט מקצועי: מצוינת לאנשים שחוקרים את סודות היקום כמו אסטרונומים ואנשים שמעמיקים חקר אל תוך המנטלי כמו מתמטיקאים.

דמנטואיד (גרנט ירוקה): מחזקת ביטחון עצמי ומרככת ביקורתיות. מחזקת דבקות במטרה והקפדה על שמירת התחייבויות כלפי העצמי והזולת. מרגיעה סיוטי לילה. מחזקת את העצבים לאורך עמוד השדרה ועשויה להקל על כאבי גב וצוואר.

הסונייט – גרוסיולר (גרנט גסה): לרוב מופיעה בגווני חום עכור ולעיתים בגוונים צהובים. מחזקת באופן מובהק כוח פיזי. מבין אבני הגרנט ההסונייט מתייחסת אליו באופן מיוחד. טובה במיוחד לספורטאים המשתמשים בכוח פיזי, כמו מרימי משקולות, הודפי כדור-ברזל וכו’. טובה במיוחד להדגשת הצדדים המקוריים באופיו של המשתמש.

רודולייט: הצבע הוא אדום בהיר עם גוונים סגלגלים. זוהי הגרנט הרוחנית ביותר. נפוצה פחות מהאלמנדין ויקרה יותר. מתגברת את אנרגיית הקונדליני, מחזקת בטחון עצמי, כוח-רצון והתמדה, מעניקה מרץ ואנרגיה ומקילה על כאבי גב. מחזקת את היכולת לאהוב ומגבירה את האינטואיציה.