ג’רוסייט Jarosite

תיאור ומראה: נקראת על שמו שלו ברנקו ג’רוסו, ספרדי שגילה אותה לראשונה בשנת 1852. הדבר המדהים  לגביה הוא שמדענים מנאסא, שחקרו את הרכב החומרים על כוכב הלכת מאדים (מארס), צילמו וגילו אבן שהיא למעשה בעלת אותו הרכב מינרלי, למרות שהאבן שצולמה על מארס היא בצבע אפור עכור ואילו על כדור הארץ, צבעה המקורי צהוב חרדל ענברי וחום. הג’רוסייט היא אבן רכה מאד שנוטה לעשות שיתופי פעולה עם מינרלים נוספים שמשפיעים על הצבע שלה. התוצאה היא מינרל מרהיב ביופיו בקשת של צבעים.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: KFe3+3(SO4)2(OH)6  שזה שילוב של: חמצן, ברזל, סולפור, אשלגן, ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי שלה הוא טריגונלי, מבנה המרבה לתת תצורות משולשות (כמו במקרה של הטורמלין), אך במקרה של הג’רוסייט, המראה החיצוני המתקבל בדרך כלל מזכיר דווקא מבנים מרובעים. הקשיות נמוכה מאד: 2.5-3.5 בסולם של 1-10, המשקל הסגולי 3.09 גרם לסמ”ק. נפוצה בעיקר בארה”ב ובאיזור הים התיכון.

שימוש אנרגטי כללי: נחשבת לאחת מאבני העידן-החדש: אבנים חדשות יחסית שהגיעו אלינו בתקופה זו של התפתחות רוחנית מואצת. לעובדה שהוכח שהיא קיימת גם על המאדים יש השפעות מרחיקות לכת. למעשה זוהי אחת האבנים הבודדות שמתגבשות בכדור הארץ שידוע בוודאות על התגבשותן גם על פלנטה חיצונית ואין זה מן הנמנע שהיא קיימת גם על פלנטות נוספות, רחוקות יותר. עוזרת לקבל פרופורציות  לגבי משמעות הקיום שלנו ביקום. נובע מכך שעיקר השימוש בה קשור לנושאים הקשורים לפלנטה, מהותה וההתייחסות אליה.

שימוש פלניטרי ורוחני: מחזקת את החיבור לטבע ולפלנטה. עוזרת לחדד את ההבנה לגבי מהותה של הפלנטה כמהות חיה ברמת התפתחות גבוהה, חשיבותה והמיקום שלה ביקום וביחס לפלנטות ממערכות שמש אחרות. עשויה להעביר מידע לגבי סוגיות שונות כמו: יחסים של אנשי כדור הארץ עם יישויות חוצניות, יחסים בין-גלקטיים ותרומתם, מסעות בין-פלניטריים וגם פתרונות לנושאים “ארציים” יותר כמו שמירה על הפלנטה מפני זיהום ושינויים קיצוניים במזג האוויר ובתנאים הארציים שעשויים להחריב אותה.

שימוש מנטלי: בעיקר משתמשים בה  כדי לקבל מיקוד כשיש מצב של מחשבות מעורפלות ומבולבלות וכן לאלה המעוניינים לעשות תהליך בו הם מתבוננים בכל החלקים של אישיותם, המוארים והחשוכים כאחד.