ג’ם-סיליקה Gem-Silica

תיאור כללי ומראה:  סוג איכותי, יקר ופחות נפוץ של קריסוקולה, בעל צבע עדין ושקיפות גבוהה יחסית. הצבע מזכיר את הכחול הבהיר של שמי הקיץ ומימי האוקיינוס באיזורים טרופיים. נחשבת לאבן יקרה וכשהיא נקיה ומלוטשת היא עומדת בשורה אחת עם אבנים יקרות כמו טופז וספיר.

מידע גימולוגי: מבחינה גימולוגית המאפיינים זהים לחלוטין לאלו של הקריסוקולה. היא נדירה ויקרה הרבה יותר. ידוע על מרבצים בודדים של אבן זו.

שימוש אנרגטי: יוצרת תהליכים פנימיים של שלווה ורגיעה ומקרינה עוצמה זו החוצה. אבן נקבית באופייה המסמלת את המים, החורף, הירח, הרגשות ובאופן כללי אנרגיה נשית (אנרגיית יין). אפשר להשתמש בה כדי לחזק סבלנות  וסובלנות, רוך, חמלה וצניעות. מהווה גשר המחבר בין המודעות היומיומית ומצבי המודעות המורחבים, אליהם ניתן להגיע על-ידי עבודה פנימית ומדיטציה.

היבט נפשי-רגשי:  מאזנת רגשית. אפשר לענוד, להחזיק או לבצע מדיטציה באמצעותה. מפיגה כאבים, צער ומתחים הנוצרים כתוצאה מכעסים. מעודדת מצב של שלווה, הבנה וסובלנות. מצוינת לטיפול באלה שאינם מוכנים או מסוגלים להרגיש, בעיקר גברים. מסייעת לנשים להיות יותר אימהיות, תומכות, מבינות סלחניות ורכות. מרגיעה את המחשבה ואת הלב ומעבירה חוויה פנימית של שלווה והרמוניה עם העולם. מעבירה מסר של שלווה קולקטיבית: אם הרבה מאיתנו יחוו שלווה ותיווצר מסה קריטית, זה יעבור הלאה ויגיע לרבים נוספים.

שימוש רוחני: יש הקוראים לה “האבן הרואה” בשל יכולתה לחזק יכולות ניבוי. עוזרת להביא שלווה והרמוניה לחיי הפרט והכלל. שימוש נכון בה עשויה להביא חזיונות עתידיים שיסייעו להשכנת שלום על כדור הארץ. חשוב שהשימוש בה ייעשה מתוך כוונות טובות והומניטריות.

שימוש פיזי: כאבן נשית היא מתאימה לסוגיות ‘נשיות’ כמו מחזור ואיזון הורמונלי. כמו הקריסוקולה היא עשויה להרגיע במהירות רבה יחסית כאבי מחזור וביוץ. זוהי אחת האבנים הטובות ביותר  ללוות הריון ולידה. נותנת הרגעה ואיזון בכל המישורים לאחר הפלות, גרידות או ניתוחי כריתת-רחם ושחלות. מתאימה לאחיזה בזמן צירים או לידה, מפחיתה את כאבי הצירים. אפשר להשתמש בה כאבן מקררת כשיש חום גבוה וכוויות. ניתן להניחה על הגרון במקרים של חוסר איזון באיזור, כמו: חוסר איזון בבלוטת התריס, בעיות במיתרי הקול, כאבי גרון ומתח בצוואר או בכתפיים.