“ג’יני – הכלבה שמצילה חתולים – סיפור אמיתי”

מאת פיליפ גונזלס וליאונור פליישר. הוצאת גל.

ספר מקסים לכל הגילאים, המבוסס על סיפור אמיתי. זהו סיפורו של פיליפ גונזלס וכלבתו ג’יני, וזהו סיפורם של חתולים רבים שניצלו בזכותם מגורל קשה ומרעב.

פיליפ, אמריקאי ממוצא לטיני, עבר תאונת-עבודה שהפכה אותו לנכה. בעקבות התאונה הפך למוגבל ונכנס לדכאון עמוק. הוא שוכנע לאמץ כלב כדי לרפא עצמו נפשית והתחבר לג’יני, כלבה שניצלה לאחר שננטשה בדירה לרעוב יחד עם גוריה. פיליפ שלא היה לו חיבור לחיות והיה מאד סקפטי בעניין, חווה במשך הזמן כיצד הכלבה שאימץ מביאה הרבה שמחה לחייו ועוזרת לו להחלים. מעבר לכך, התגלו אט-אט איכויות יוצאות-דופן בגי’ני, שהתבטאו בין היתר בכך שהיא גילתה יכולת נדירה לזהות חתולים שנמצאים במצוקה ולצאת לעזרתם. בזכות ג’יני מצא עצמו פיליפ מתחבר לעולמם הקסום של החתולים ויחד עם שילה האריס, שכנה וחברה טובה ואוהבת חתולים בעצמה, החל להגיש עזרה אמיתית לחתולים נטושים. כמה מהם אימץ בעצמו ולרבים אחרים עזר בהאכלה, ריפוי, מציאת בית והגשת עזרה ראשונה רפואית.

ג’יני נפטרה בשיבה טובה לפני מספר שנים, לא לפני שהספיקה לעזור למספר עצום של חתולים. היא ממשיכה לעזור גם לאחר מותה, מאחר וכל ההכנסות מספר זה, שנכתב עליה, מועברות לעזרה לחתולים וכלבים נטושים דרך עמותות שונות.